Vlastníkem FK Teplice je dlouhá léta sklářský gigant AGC, jenže jeho podpora v minulých sezonách slábla. O tom, že by měl zájem na prodeji klubu do jiných rukou, se poprvé hovořilo už před patnácti lety. Vedení „sklářů" na konci minulého roku prohlásilo, že dohoda se žhavým zájemcem sice není na spadnutí, vše je však na dobré cestě. „Zatím se jednání krůček po krůčku posouvají dobrým směrem, ale uvidíme, zda-li se vše podaří dotáhnout až do úplného konce. Jde o opravdu složitou záležitost, proto to není jednoduché, ale jsme na dobré cestě,“ uvedl předseda předseda FK Teplice Pavel Šedlbauer.

Luděk Mikloško.
Sportovní šéf Baníku Mikloško o „repre“, Belmondu i Haškovi: Moc variant není

Podle zjištění portálu iSport.cz Tepličtí jednají dokonce se dvěma potenciálními zájemci. „Na stole jsou stále dvě varianty. Jedna zahraniční a jedna česká. Klub je nakloněn domácí variantě a v blízké době by mohl v jednáních nastat průlom. To by pravděpodobně znamenalo vstup dalšího tuzemského miliardáře do fotbalu – desátý tým FORTUNA LIGY chce totiž podle zdrojů redakce údajně koupit Milan Kratina, 34. nejbohatší Čech dle časopisu Forbes," napsal tradiční tuzemský deník.

Milanovi Kratinovi je 38 let, v minulosti byl spojovaný s možným vstupem do magazínu Football Club, angažoval se i v v hnutí F-evoluce, dokonce neúspěšně kandidoval na post místopředsedy FAČR. Právě z této aktivity se zná s Rudolfem Řepkou, jenž byl tváří F-evoluce. Kratina podniká s nemovitostmi, je spoluzakladatelem a padesátiprocentním vlastníkem firmy Accolade a ředitelem brněnského letiště. Fotbal sám aktivně hrál, naposledy oblékal dres béčka TJ Sokol Býchory.

Za FK Teplice se ke spekulacím vyjádřil Rudolf Řepka. „Všeobecná jednání o prodeji klubu se vedou již dlouhou dobu. V současné chvíli zatím není žádná varianta ve finální fázi. Zároveň ale potvrdil, že Tepličtí spolupracují s firmou Accolade, což pravděpodobně vedlo ke zmiňovaným spekulacím. „S Milanem Kratinou spolupracujeme pouze skrz jeho společnost Accolade, jejíž metodické podpory klub využívá při krocích, které by měly vést k budoucí realizaci projektu AGC sportovní centrum v Modlanech. Nejedná se tedy o prodej klubu.”

Petar Aleksijevič
Doma zažil válku, s Jarošíkem byl v Rusku: Lituji každé oběti, říká Aleksijevič

Milan Kratina se už v roce 2022 pro deník Sport vyjádřil ohledně možné koupě fotbalového klubu odmítavě. „Necítím se dostatečně kompetentní k tomu, abych řízení klubu mohl nějak efektivně ovlivňovat. Musíte postavit extrémně dobrý tým vzdělaných lidí, od sportovního úseku, trenéra, mládeže, financí a tak dále. Kdybych si měl vybrat, raději si koupím Legii Varšava, protože má mraky fanoušků, merchandising, příjmy z televizních a marketingových práv. U nás to nějak nefunguje, příjmy klubů jsou nízké,“ řekl tehdy.

V případě úspěšného prodeje by prý firma AGC u fotbalu chtěla zůstat. „AGC vnímá důležitost klubu v rámci regionu a dává nám čas najít nového stabilního majitele. AGC chce zůstat ve fotbale, ale chce podporovat především naši mládež, proto je naším cílem dotáhnout jednání o prodeji klubu," sdělil Šedlbauer novinářům na konci minulého roku.