"Martin Hašek (zastoupený Markétou Vochoska Haindlovou) klubu ve čtvrtek 12. 3. doručil jednostrannou výpověď profesionální smlouvy. Zároveň se stejný den bez omluvy nedostavil na trénink B-mužstva," píše se na webu fotbalové Sparty. Fotbalista tak zároveň riskuje nemalé sankce, které mu v klubu po jeho výpovědi hrozí. 

"Martin Hašek se rozhodnutím o jednostranném ukončení smluvního vztahu vystavil možnému udělení vysokých sankcí, které mu budou moct být v budoucnu jako náhrada vzniklé újmy uloženy. Sparta bude postupovat v souladu s řády a postoupí věc příslušným orgánům," upozorňuje klub.

Situace kolem Martina Haška a Sparty se vyostřila koncem ledna, kdy hráč odmítl odcestovat s klubem na soustředění do Španělska. Od té doby si v áčku nekopl a byl členem B týmu. Důvodem k jeho krokům měla být snaha Haška získat zahraniční angažmá. Mluvilo se o zájmu izraelského Maccabi Haifa. Ten měl souhlasit i s finančními požadavky Sparty, jenže Hašek měl na poslední chvíli od dohodnutých podmínek couvnout.

V minulých dnech pak znovu probíhala komunikace mezi Haškem a Spartou. 

"Podání jednostranné výpovědi předcházelo v úterý 25. 2. doručení písemné výzvy od Martina Haška. Její součástí bylo ultimátum k přeřazení hráče do A-mužstva. Vedení klubu na tuto výzvu reagovalo odpovědí, která obsahovala požadavek, aby hráč nadále plnil v B-týmu úkoly uložené klubem. Následně proběhla další písemná komunikace mezi hráčem a klubem. Dne 12. 3. se hráč nedostavil na trénink B-mužstva," zní ze Sparty k průběhu dění posledních týdnů.