„Během mistrovské sezony byl Jindra Staněk výraznou osobností našeho týmu, ostatně výsledky i čísla mluví za vše. Svými výkony v klubu si řekl i o místo v národním týmu. Jsme rádi, že jsme se poměrně rychle domluvili na prodloužení jeho kontraktu. Patří k oporám a má toho ještě spoustu před sebou,“ uvedl k prodloužení smlouvy s brankářskou jedničkou generální ředitel klubu Adolf Šádek.

„Podařilo se nám dosáhnout velkého úspěchu a vyhrát mistrovský titul. Nyní máme před sebou boje o evropské poháry a já cítím obrovskou chuť a motivaci do velkých zápasů. Chci si s týmem zahrát v Evropě, a tak jsem moc rád, že o to mohu zabojovat a pokračovat v Plzni i v dalších letech,“ doplnil ho reprezentační gólman Jindřich Staněk.

Jan Piskáček během přípravy v Plzni.
Léto? Dřina i oddech od hokeje, připouští obránce Piskáček

Ten v minulém ročníku FORTUNA:LIGY udržel Jindřich Staněk šestnáctkát čisté konto a výraznou měrou tak přispěl k zisku mistrovského titulu, po zásluze byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem soutěže. Jako bonus si připsal tři starty v dresu českého národního týmu.

Staněk přišel do Plzně na hostování v sezoně 2019/2020 a o rok později přestoupil z Českých Budějovic natrvalo. Od té doby si vybojoval pozici jedničky, kterou potvrdil parádními výkony v uplynulém mistrovském ročníku. Ve viktoriánském dresu odehrál 48 z celkových 59 ligových duelů, ve kterých dokázal udržet 23 nul.