Moravanům sobotní duel 17. kola FORTUNA:LIGY vůbec nevyšel, přitom do sestavy Zlína se po disciplinárním trestu vrátil kapitán Jiráček. Od první minuty nastoupil uzdravený Hlinka a také útočník Železník. Liberci chyběl potrestaný Baluta. Místo něj hrál Breite. A byl to právě kapitán Slovanu, který hned v 6. minutě po Malinského průniku a přihrávce otevřel skóre.

Domácí měli dál navrch a soupeře přehrávali. Libereckou pohodu zvýšil po dalším Malinského centru útočník Musa. Neobsazený vysoký chorvatský fotbalista udeřil hlavou a připsal si sedmou branku sezony.

I třetí gól Slovanu nesl Malinského rukopis. Rychlonohý liberecký křídelník dalším přesným centrem našel nepokrytého Potočného, který parádní ranou z voleje zvýšil na 3:0.

Ze zápasu 17. kola FORTUNA:LIGY Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 1:0 (0:0).
Výhra nad Příbramí přišla v závěru. Tři body pro Bohemians trefil Krch

Zlínští v první půli nestíhali. V obraně kupili chyby, směrem dopředu byli neškodní. Hosté poprvé zahrozili až před přestávkou, Železníkova rána ale skončila na břevnu.

To však bylo ze strany Fastavu vše. I vstup do druhé půli měli lepší Severočeši. Hned po změně stran Musa našel Potočného a ten zblízka uklidil balon do sítě.

V 52. minutě navíc Argentinec Podio stáhl unikajícího Musu a sudí Hocek hostujícího středopolaře vyloučil.

Utkání 17. kola FORTUNA:LIGY - AC Sparta Praha vs. Dynamo České Budějovice
Pokažené oslavy. Sparta třikrát prohrávala, nakonec brala bod

Zbytek utkání už byla selanka. Liberečtí to proti deseti měli jednoduché. Oslabenému soupeři mohli nastřílet další branky, ale první rána Potočného skončila vedle a druhý pokus domácího záložníka Rakovan kryl.

Triumf Slovanu završil až v 82. minutě střídající Pešek, který využil zaváhání stopera Buchty a upravil na konečných 5:0. Ševce od ještě většího přídělu uchránil gólman Rakovan, který v exhibičním závěru zneškodnil vyložené šance Peška, Breiteho, Kuchty či střely Karafiáta nebo Mary.

Fotbalisté Zlína tak po třech zápasech vyšli bodově naprázdno a v tabulce zůstal třináctý.

Legendární zlínský hokejista Petr Leška (vlevo) se při oslavách v Uherském Ostrohu ochotně vyfotil s fanouškem Davidem Hájkem.
Lešku vyvěšení dresu těší. Bude to ukončení mé kariéry, ví extraligový šampion

FORTUNA:LIGA, 17. kolo

FC Slovan Liberec – FC Fastav Zlín 5:0 (3:0)

Branky: 38. a 49. Roman Potočný, 6. Radim Breite, 22. Petar Musa, 82. Jakub Pešek

Rozhodčí: Hocek – Dobrovolný, Flimmel (Pechanec)

Žlutá karta: Bartošák (Zlín)

Červená karta: 52. Podio (Zlín)

Diváci: 3333

Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Malinský (71. Kuchta), Breite, Mara, Oscar (79. Nešický), Potočný – Musa (67. Pešek). Trenér: Hoftych.

Zlín: Rakovan – Cedidla, Buchta, Hlinka (67. Janetzký) – Matejov, Podio, Jiráček, Folprecht (90.+1. Hnaníček), Bartošák - Poznar, Železník (57. Džafić). Trenér: Kameník.