První minuty zápasu přinesly boleslavskou převahu, ta však končila ještě před vápnem hostů. Když v sedmnácté minutě vyslal pohotovou a nebezpečnou ránu pardubický Hlavatý, zdálo se, že by se jeho tým mohl dostat více do hry. To se ale nestalo, naopak krátce nato se z první trefy radovali domácí.

Na sekundu přesně po dvaceti minutách hry propadl rohový kop Budínského až na opačnou stranu vápna, Mazáň vracel prudký pas před branku a po bloku Černého dotlačil míč do sítě skluzující Alexej Tatajev.

Po necelých čtyřech minutách Boleslav navýšila vedení a zase u toho byl Lukáš Budínský. Kapitán domácího týmu se postavil k exekuci přímého kopu zpoza vápna na levé straně a krásnou ranou přes zeď k bližší tyči překonal gólmana Boháče.

Po půlhodině sice Budínského zakončení ve skluzu orazítkovalo pouze tyčku, přeci jen se ale Bolka před pauzou dočkala i třetí trefy. Boháč ještě vytáhl Zahustelovu ránu na roh, z něj ale domácí udeřili. Centr všudypřítomného Budínského vypadl pardubickému brankáři z rukavic a před brankou se bleskově zorientoval Marco Túlio, který hlavou poslal odražený míč do sítě.

Druhá půle už nepřinesla tolik fotbalové krásy. Domácí s vědomím jasného náskoku trochu ubrali, přesto však vedení ještě zvýšili. Čtvrt hodiny před koncem se po pasu obránce Klímy zorientoval ve vápně střídající Václav Drchal a pohotově prostřelil Boháče.

Až za stavu 4:0 pro domácí se ke gólovému momentu propracovali i Východočeši. I jim k tomu pomohl žolík z lavičky. David Huf měl v průběhu druhé půle několik náznaků, dočkal se ale až deset minut před koncem. Po rohovém kopu domácí nedokázali uklidit míč z vápna, hostující záložník si jej našel a tvrdou ranou připravil brankáře Mikulce o třetí čisté konto v této sezoně.

Konečný výsledek 4:1 je i tak pro domácí velmi příjemný. Kromě důležitých tří bodů může kouče Jozefa Webera těšit i produktivita směrem dopředu, jeho tým soupeře výrazně přestřílel a radoval se ze čtyř zásahů. V příštím kole čeká na probuzenou Boleslav sobotní výjezd na hřiště u dna tabulky se topící Příbrami.

FK Mladá Boleslav – FK Pardubice 4:1 (3:0)
Branky: 21. Tatajev, 24. Budínský, 45. Túlio, 75. Drchal – 80. Huf. Rozhodčí: Machálek – Blažej, Hrabovský. Bez karet. Bez diváků.
FK Mladá Boleslav: Mikulec – Jakub Klíma, Tatajev, Křapka – Zahustel, Janošek (67. D. Ikaunieks), Túlio (90. Šimek), Mazáň – Douděra (79. Mašek), Budínský (C) (90.
Kulhánek) – Michal Škoda (67. Drchal). Trenér Weber.
FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl (C), Toml, Surzyn – F. Čihák – Vít, Šimek (46. Huf), Hlavatý, Sláma (81. Petráň) – P. Černý (81. Kurka). Trenér Krejčí.