Sedm minut před koncem hosté vyrovnali a ukradli pro sebe bod za remízu 1:1. „Věděli jsme, že k nám přijede mužstvo, které předvedlo velmi bojovný výkon proti Slavii a tady to nebude nic jiného. Dobře jsme na ně nastoupili. Napadali jsme a ke konci poločasu jsme dali gól do šatny. Pro nás to bylo ideální,“ hodnotil Yunis duel, ve kterém Sigmu poslal do vedení obránce Václav Jemelka.

„V kabině jsme si řekli, že zápas může rozhodnout druhá branka. Když ji přidáme, tak dostaneme klid a bude se nám hrát líp. Ale to se nepovedlo. Posledních dvacet minut Karviná zjednodušila hru a podařilo se jí dát gól. Bod je pro nás málo,“ litoval.

Třiadvacetiletý útočník, který v létě po jistém váhání podepsal se Sigmou novou tříletou smlouvu, dobře věděl, že právě on sám mohl dát Hanákům před závěrem zápasu jistotu. „Měl jsem tam nejméně tři šance. Hodně mě to mrzí,“ kál se Yunis.

„Hlavně ta první z prvního poločasu. Věděl jsem, že David Houska to bude dávat na přední tyč. Odskočil jsem si od stopera a stačilo balon trefit. Jenže já jsem to netrefil vůbec a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ popsal nepovedený pokus, který vlastně ani střelou nebyl, navíc ale vychýlil dráhu míče mimo dosah dalších nabíhajících spoluhráčů.

Zbytečně rychle a zbrkle

Další dobré možnosti nevyřešil Yunis dobře po pauze. „Některé situace jsem řešil zbytečně rychle a zbrkle. Když jsem ve druhém poločase rychle střílel, tak jsem čekal, že mám za sebou stopera, ale měl jsem dost času,“ věděl po utkání.

I proto, že v zakončení neuspěl, nakonec Sigma o výhru přišla. „Vždycky když doma vedeme o gól, tak se zatáhneme a přestaneme být aktivní. Pak to vypadá tak, že jsme pod tlakem. Nemyslím si, že by nám docházely síly. Ale Karviná hru zjednodušila, tím si vytvořila tlak a nakonec jsme dostali i zbytečný gól,“ řekl Yunis

Na soutěžní gól čeká útočník od konce dubna, kdy se na závěr základní části minulé sezony prosadil na Slavii. „Snažím se nepřipouštět si to, ale čekání je už dlouhé. Věřím, že to přijde třeba už příští zápas. Zůstávám pozitivní,“ ujišťuje.

Těšit ho může v nové sezoně aspoň to, že týmu přispěl dvě penaltami, které se kopaly po zákrocích na něj. „To je sice pěkné, ale čekají se ode mě góly. Od toho tady jsem,“ usmál se.

Také bilance Sigmy – sedm bodů po pěti kolech – je vzhledem k obtížnému rozlosování v úvodu soutěže spíš pozitivní počin.

„Sedm bodů je hezkých, ale doma to mělo být za tři. Málokdo čekal, že přivezeme všechny body z Liberce, potvrzení v podobě dalšího vítězství tomu bohužel chybělo,“ uzavřel Yunis.