Postupovou bitvu se španělskou Sevillou rozhodlo prodloužení, následovala děkovačka a trenér Jindřich Trpišovský pak odpovídal na poslední dotazy novinářů. O půl druhé ráno!

„Oslavy musí počkat. V neděli hrajeme ligový zápas, který je pro nás důležitý,“ připomněl duel v Příbrami oblíbený kouč. „I na hráčích jsem druhý den viděl, že jsou v pořádku a nikdo životosprávu neporušil.“

Zápas fotbalové Evropské ligy  SK Slavia Praha - Sevilla FC v Edenu.
Senzace! Slavia zdolala Sevillu a zahraje si čtvrtfinále Evropské ligy

Až s odstupem času si možná samotní aktéři čtvrteční nervydrásající bitvy uvědomí, jakého úspěchu dosáhli. Vždyť stojí jen krůček od zopakování nejvýraznějšího slávistického pohárového úspěchu novodobé historie, semifinále Evropské ligy, tehdy v roce 1996 šlo samozřejmě ještě o Pohár UEFA.

„Nikdo nám nevěřil. Já ano: zápasy se Sevillou nám ukázaly, že máme veliký tým,“ neskrýval nadšení jeden z klíčových hráčů utkání Ibrahim Traoré. „Doufám, že skončíme až ve finále. Teď už je možné všechno,“ usmíval se střelec rozhodujícího gólu.

Oslovení hrdina ovšem záložník z Pobřeží Slonoviny razantně odmítl. „To jsme všichni, celý náš tým, každý hráč v něm.“

Konec Machína

Na jedné straně radost, na druhé zklamání. Sevilla, pětinásobný vítěz druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže, si vyřazení nepřipouštěla.

Utkání v Edenu mělo logický dopad pro trenéra Pabla Machína. Bezprostředně po něm dostal padáka. „Děkujeme Pablovi za práci, již u nás odvedl,“ rozloučil se andaluský celek.

Převzala jej dočasná náhrada, klubový ředitel fotbalových operací Joaquín Caparrós. Zkušeností má dostatek vyvede trápící se Sevillu zpět na výsluní?

Zápas fotbalové Evropské ligy  SK Slavia Praha - Sevilla FC v Edenu.
Chceme do finále. Třeba i přes Arsenal nebo Chelsea, hlásí hrdina Traoré