Viktoria Plzeň tři utkání vyhrála a jednou remizovala. Šlágr 24. kola mezi třetí Spartou a druhou Viktorií je na programu v sobotu od 17.30 hodin v Praze.

„Očekávám těžký zápas. Sparta je na jaře stoprocentní, takže se nachází ve větší pohodě než na podzim. Na druhou stranu jim to herně zatím ale moc nesedí. My jsme však na Spartě dokázali několikrát vyhrát, proto věřím, že uspějeme i teď a nějaké body si odvezeme,“ říká kapitán Viktorie Plzeň Roman Hubník.

Porazili jste Slavii a Jablonec, což jsou kluby z popředí tabulky. Navíc jste v těchto zápasech neinkasovali branku. Pomůže vám toto psychicky?
Stoprocentně. To, že jsme zápasy proti Slavii i Jablonci vzadu odehráli s nulou, je důkaz toho, že celé mužstvo dobře bránilo. Je ale pravda, že v útoku jsme si toho moc nevytvořili, takže na tom musíme hodně zapracovat. V defenzivě jsme ovšem zahráli dobře a na tom se dá stavět.

Co může vyhecovaný a emotivní zápas se Spartou rozhodnout? Co bude klíčový faktor?
Může rozhodovat standardka, jedna chyba. Zápas může být o jednom gólu. Utkání proti Spartě, která jsem odehrál za Viktorii, byla o tom, že jsme dobře bránili,a když jsme si vytvořili nějaké šance, tak jsme je využili. Musí se sejít i souhra okolností, náhod i štěstí. Když k zápasu přistoupíme se vší vážností a budeme pracovat pro tým, tak bychom v Praze mohli uspět.

Oproti minulým měsícům máte celý týden přípravu na jednoho soupeře, protože už nemáte vložený pohárový zápas. Jak to vnímáte?
Delší volno nám pomůže doléčit šrámy, protože spousta kluků se dává zdravotně do kupy. Po vyřazení v Evropské lize jsme najeli na ten klasický týdenní režim, což si myslím, že nám bude vyhovovat. Poslední měsíc byl hodně náročný, bez jediného dne volna. Teď jsme měli dva dny volno, takže jsme si všichni oddechli fyzicky i psychicky. Věřím, že nám to pomůže před důležitým zápasem na Spartě.