Slavia, Sparta, nebo Plzeň? Ne, žádný z aspirantů na titul není na prvním místě. Lize po třech kolech vládnou dva odepisované týmy. Sedmibodové Bohemians s Brnem nikdo neporazil. Sluší se ale podotknout, že Viktoria má stejně bodů, jen horší skóre.

Klokani zažívají nejlepší úvod sezony za posledních 21 let. Tenkrát pod svérázným koučem Vlastimilem Petrželou první tři kola vyhráli, v Ďolíčku přemohli Slavii i Spartu, celou dobu se pohybovali v top trojce a promlouvali do boje o titul. Nakonec skončili čtvrtí.

Jan Morávek bude po třinácti letech opět přetahovat přes hlavu zelenobílý dres s klokanem v logu.
Velký návrat! Po třinácti letech se do Ďolíčku vrací Jan Morávek

„Po třech kolech se nebudeme ukájet, určitě ne pode mnou. Musíme makat,“ zavelel kouč Jaroslav Veselý, který v létě zachránil Bohemku v baráži. Ani on sám nečekal, že si Pražané povedou tak dobře. „Před sezonou jsme byli víc při zdi, nevěděli jsme, co čekat. Nechtěl bych teď mluvit o nějakých cílech, nechci nás dostávat pod tlak. Netajíme se ale tím, že chceme každý zápas vyhrát,“ pravil Veselý, jehož tým nasázel už sedm gólů. „Považuju se za ofenzivního trenéra, takže ty góly kvituju nejvíc.“

Brněnská jízda až ze suterénu

Pohádkový příběh píše při návratu mezi elitu Zbrojovka. Brno, podobně jako Bohemians, zažilo lepší start do sezony naposledy v 2003. Tehdy vyhrálo čtyři zápasy v řadě a kralovalo první lize.

Kouče Richarda Dostála ale snový úvod příliš nepřekvapuje. „Mužstvo navazuje na loňskou sezonu, zůstalo pohromadě a doplnili jej hráči, kteří do kolektivu zapadli.“

FC Viktoria Plzeň - FC Sheriff Tiraspol
Plzeň po jistotě pohárů mohutně posiluje. Koeficient v rukou Slavie a Slovácka

Otázkou je, co teď s týmem udělá nucená pauza. Brno se mělo utkat v souboji neporažených s mistrovskou Plzní, ale Viktoria si zápas kvůli kvalifikaci o Ligu mistrů odložila. Navíc pak na nováčka vyrukuje Slavia, a to je soupeř nejtěžšího kalibru.

„Pauzu nevítám. Chtěli jsme se držet v rytmu, teď musíme najít model, který bude funkční. Ale až v zápase se Slavií zjistíme, zda byl funkční, nebo ne,“ postěžoval si Dostálek.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …