Kuchta v hlasování trenérů a kapitánů jednotlivých týmů a vybraných novinářů těsně vládl útočníkům, druhého Mojmíra Chytila ze Slavie porazil o čtyři body. Třetí s velkým odstupem skončil plzeňský Tomáš Chorý. Do elitní trojice se nevešel Václav Jurečka, který se po posledním kole nadstavby dostal s 19 brankami do čela tabulky kanonýrů. Sedmadvacetiletý Kuchta si v končící ligové sezoně připsal o dva góly méně, k tomu přidal sedm asistencí.

Kouč Sparty Brian Priske se zlatou medailí na krku a druhým mistrovským titulem v řadě.
Opouští Priske a Birmančevič Letnou? Strůjci úspěchu na možném odchodu

Kategorii záložníků podle očekávání ovládl Birmančevič. Šestadvacetiletý srbský ofenzivní univerzál se hned ve své první sezoně ve Spartě stal nejproduktivnějším hráčem soutěže, když zaznamenal 16 branek a 11 gólových přihrávek. Druhý mezi záložníky s osmibodovým odstupem skončil druhý nejlepší střelec ligy plzeňský Pavel Šulc, třetí pak už s výraznou ztrátou slávista Oscar Dorley.

Obráncům jednoznačně kraloval Hranáč, jenž se po návratu z hostování zařadil mezi hlavní plzeňské opory. Čtyřiadvacetiletý stoper vynikal v osobních soubojích, v uplynulém ligovém ročníku jich vyhrál 154, což je mezi zadáky pátý nejlepší počin. Zároveň dal tři góly a na dva asistoval. Druhé místo s výrazným odstupem obsadil sparťanský kapitán Ladislav Krejčí mladší, třetí pak jeho spoluhráč z Letné Filip Panák.

Staněk sice neexceloval v počtu čistých kont a s osmi nulami byl až na děleném čtvrtém místě, přesto ovládl kategorii brankářů. Osmadvacetiletá česká reprezentační jednička začala sezonu v Plzni a v polovině ročníku nečekaně přestoupila do Slavie, kde se ihned zařadila mezi opory a držela červenobílé v boji o titul. Druhý skončil dánský gólman mistrovské Sparty Peter Vindahl, třetí pak Martin Jedlička, který měl na kontě nejvíce čistých kont (13). Sezonu začal v Bohemians 1905 a pak se vrátil do Plzně.