Zlínský navrátilec Bartošák asistoval u obou gólů: Na standardky jsem si věřil

Fotbalista Lukáš Bartošák se hned po podpisu smlouvy ve Zlíně postavil Karviné, kde strávil poslední dva roky. Ševcům pomohl k výhře.

Fotbalista Lukáš Bartošák se hned po podpisu smlouvy ve Zlíně postavil Karviné, kde strávil poslední dva roky. Ševcům pomohl k výhře. | Foto: Jan Zahnaš

Galerie Dalších 76 fotografií v galerii   >

Při sobotním dopoledním zápase v Karviné byl o obou branek zlínského týmu. Navrátilec Lukáš Bartošák nejprve přesným centrem vybídl ke skórování stopera Procházku, následně asistoval i u pojišťovací branky dalšího obránce Simerského, jenž po rohu upravil na konečných 0:2.

„Gól ze standardky každému týmu vždycky pomůže. Zatím na ně nikdo určený není. Je teprve začátek přípravy, pilovat je budeme až na soustředění nebo po něm. Já jsem si věřil, tak jsem si balon vzal a vyšlo to,“ culila se staronová tvář ve zlínské sestavě.

Bartošák se po dvou úspěšných letech v Karviné vrátil zpět do Zlína, kde podepsal smlouvu na dva roky. V sobotu se postavil právě bývalému klubu, někdejší parťáky ale vůbec nešetřil.

„Po deseti dnech jsem se hned vrátil tam, kde jsem nedávno skončil. Zápas se nám podařil, takže spokojenost,“ usmíval se brumovský odchovanec.

Karviná ovšem nehrála vůbec špatně a soupeře z vyšší soutěže místy přehrávala. „Měla i více brankových příležitostí,“ uznal Bartošák.

Ševci ale všechny nepříjemné chvíle zvládli a podruhé neinkasovali. „Vzadu jsme dobře drželi blok, udrželi nulu. Taky jsme dali dva góly, což rozhodlo,“ uvedl.

Hostujícímu týmu se více povedla druhá půle, kdy dal oba góly.

Fotbalisté Zlína (bílé dresy) v sobotním přípravném zápase zdolali Karvinou 2:0.
Podívejte se: Branky stoperů rozhodly. Zlín si v přípravě poradil s Karvinou

Úvodní části mnoho vzruchu nepřinesla. „Všichni toho máme stejně. Někteří kluci se nám zranili, je toho dost. Máme před sebou hodně zápasů, je potřeba pracovat, ať jsme nachystaní na začátek sezony,“ říká.

Trenér Jelínek počítá s bývalým hráčem Liberce, Žižkova či Karviné na levou stranu hřiště.

Nastoupit může v obraně i na křídle. „Předtím jsem se lépe cítil na bekovi, protože jsem tam hrával déle. Poslední čas jsem ale strávil v záloze, takže nastoupím tam, kde mě bude trenér potřebovat,“ uvedl.

Bartošák se s koučem Jelínkem zná dlouho. V minulosti dokonce proti sobě několikrát nastoupili.

Ve Zlíně pak zkušený fotbalista nastoupil pod trenérem za třetiligovou rezervu. „Jelda je skvělý trenér, který má všechno před sebou. Spolupráce bude skvělá,“ je přesvědčený.


Načítám tabulku ...

Vybrali jsme pro vás

Zprávy odjinud