Co podle vašeho názoru zápas rozhodlo?
Chtěli jsme navázat na náš dobrý výkon v domácím zápase s Opavou, ale bohužel Slovácko nás po první minuty přehrávalo. Musím sportovně přiznat, že jsme byli horším týmem. A rozhodly samozřejmě góly. My jsme své šance, ani penaltu, neproměnili, zatímco soupeř se prosadil dvakrát.

Oba góly jste inkasovali během úvodním minut obou poločasů. Čemu to přikládáte? Byl problém v koncentraci?
Na tuhle otázku se odpovídá složitě. Během své kariéry už jsem zažil hodně zápasů a tohle se někdy stává. Je to prostě fotbal. Nemyslím si, že problém by byl v naší koncentraci, případně, že bychom úvod utkání zaspali. Soupeř jen využil své možnosti a shodou okolností to bylo na začátku obou poločasů. Fotbal se hraje se ale devadesát minut, nám se ale výsledek během nich nepodařilo zvrátit.

Při první inkasované brance se zdálo, že Zajíc dostal až příliš prostoru, souhlasíte?
Zprvu jsme byli ve vápně dobře postaveni, ale Zajíc poté ukázal, jak je silný v osobních soubojích. V každém případě jsme ho mohli zdvojit či ztrojit, ale to se nestalo. Podobných branek už dal několik a i tentokrát se dokázal obtočit a střelou po zemi překonal našeho gólmana, který neměl šanci.

A druhý gól?
Standardní situace, při které jsme opět hráli chlap na chlapa. Z mého pohledu jsme žádnou taktickou chybu neudělali. Hofmann se ale v souboji dokázal dostat přes Chalyho (Matěj Chaluš pozn. red.) a dal gól. Určitě bych Chalymu nic nevyčítal, protože když se podaří sladit načasování kopu s náběhem je pak bránění těžké a podobné branky padají velmi často.

Jak důležitou roli ve vývoji utkání hrála penalta, kterou krátce po druhém inkasovaném gólu neproměnil Jan Rezek?
Kdybychom dali branku, snížili bychom a zápas by mohl být ještě hodně zajímavý. Na druhou stranu, jak už jsem říkal, v kontextu celého utkání jsme bohužel nebyli lepším týmem, takže nemyslím si, že neproměněná penalta byla momentem, který nám prohrál zápas.

Hrálo se o velmi důležité body, takže zklamání musí být obrovské?
Samozřejmě. Všichni jsme si uvědomovali, o jak důležité střetnutí se jedná. Pokud bychom utkání zvládli, jednalo by se o výraznou pomoc, protože při vyrovnané situaci ve spodní části tabulky bychom právě Slovácko přeskočili, navíc bychom byli stále ve hře o desáté místo, které by znamenalo, že se můžeme vyhnout nadstavbové skupině o záchranu. Bohužel vzhledem k pátečnímu vítězství Bohemians porážka znamená, že jsme se propadli zpět na barážovou čtrnáctou příčku. Navíc nám v tabulce odskočilo právě Slovácko i Opava.

Jaké jsou plány pro zbylá dvě střetnutí základní části soutěže?
Čekají nás dva těžké zápasy doma s Plzní a v Teplicích. Nebude to jednoduché, ale věřím, že šanci na nějaký bodový zisk máme. Budeme bojovat a pokusíme se uhrát co nejlepší výsledky, abychom si vytvořili dobrou výchozí pozici pro nadstavbovou část. Každý bod bude v konečném účtování velmi důležitý.