„Je to krajní hráč, tam jsme potřebovali konkurenci zvýraznit, abychom měli lepší ofenzivu, protože nebyla podle našich představ,“ říkal úspěšný lodivod Viktorie.

V prvním přípravném zápase se Mihálik uvedl dvěma asistencemi, po jeho centrech skórovali Jean-David Beauguel i Michael Krmenčík. Potvrdil tak, že by mohl být v týmu českého vicemistra platným hráčem. „Hlavně potřebuju znovu dostat radost z fotbalu, po zranění to pro mne nebylo v Holandsku lehké. Byl jsem tam takřka bez rodiny, jenom s přítelkyní,“ vysvětloval 22letý ofenzivní fotbalista.

V lednu 2018 přestoupil z Jablonce za téměř 40 milionů korun do nizozemského AZ Alkmaar. Jenže záhy se zranil a musel na operaci kolena. V minulé sezoně nastupoval za juniorku ve druhé lize. „Není to o moc horší soutěž než česká liga. Chodí tam třeba pětatřicetitisícové návštěvy,“ popisoval Mihálik. „Ale je jasné, že je rozdíl mezi áčkem a juniorkou.“

Teď zkusí zrestartovat svoji kariéru v Plzni. „Je mi jasné, že budu muset přepnout na vyšší tempo,“ usmál se při prvním setkání s novináři. Velkým lákadlem byla šance na Ligu mistrů.

„Ale hlavně chci zabojovat o místo v sestavě, hrát pravidelně českou ligu,“ klade si Mihálik postupné cíle.

Je schopný nastupovat na hrotu útoku i na kraji zálohy. „Nebudu si nic vybírat. Nechám to na trenérovi. Když bude chtít, abych se porval o pozici na kraji zálohy, budu o ni bojovat. Je mi jedno, kde hraju,“ doplnil mladík, který byl považován za velký talent českého fotbalu.

Prosadí se ve Viktorii?