Jednadvacetiletý forvard dal gól třikrát v řadě. Celkem už letos nasázel pět branek. V ofenzivě letenského celku patří k důležitým mužům. Sobotní večer byl jeho zatím nejlepší v české lize, dvakrát se ještě v jednom utkání neprosadil.

„V každém zápase se zlepšuji, jsem se svou formou spokojený,“ prohlásil po výhře nad Libercem 4:1.

Prague raptors
Multikulturní tým Prague Raptors rozdrtil Prosex 28:1

Svého svěřence pochválil i trenér Zdeněk Ščasný. „Už minulé kolo v Ostravě hrál výborně. Má v sobě velký potenciál, takže věřím, že se může dál zlepšovat. Důležité ale bude, aby se on sám chtěl zlepšovat,“ prohlásil kouč Sparty.

Lepší než Wilfried

Sparťanští fanoušci ještě mají v paměti jiného afrického kanonýra Bonyho Wilfrieda, který to dotáhl až do dresu věhlasného Manchesteru City.

FK Teplice U21 - FK Mladá Boleslav 3:2
Teplice mění trenéra i sportovního ředitele: vlády se ujmuli Hejkal a Vachoušek

„Benjamin je ještě lepší, protože je pohyblivější. Bony by se nikdy na půlce neotočil a neutekl by obraně. Byl silný ve vápně, ale Tetteh je schopný i míč převzít, přesprintovat tři hráče a ještě bude mít jednoho na zádech,“ líčil během jaraMartin Hašek. Ano, ten trenér Bohemians, pod nímž Tetteh poprvé okusil velký fotbal.

Cena až 250 milionů

Teď už talent nosí dres Sparty. A podle informací Deníku již jeho výkony přilákaly na letenské tribuny několik skautů z britských ostrovů.

„Benjamin se ocitl v hledáčku zahraničních klubů,“ přiznal manažer Pavel Zíka z agentury Global Sports.

Cena ostře sledovaného útočníka se může vyšplhat vysoko. Pokud se nezraní a udrží formu, reálná je suma kolem osmi až deseti milionů eur (tedy 200 až 250 milionů korun).

Není se čemu divit. Pražský klub má v cizině pořád dobrý zvuk právě i díky tomu, jak vypiplal Bonyho.

Mimochodem, na jeho začátky si Hašek pamatuje také dobře: „Když přišel z Afriky, byl jsem asistentem u béčka Sparty. Neuměl ani slovo česky a pamatuji si první trénink, kdy na tom byl katastrofálně po fyzické stránce. Začal však na sobě dřít a krok za krokem šel za tím, kam se nakonec dostal. Měl tak srovnanou hlavu, že z potenciálu vytěžil maximum, a proto hrál za Manchester City,“ vyprávěl Hašek.

Mohamed Salah.
Ronaldo s Balem ostrouhali. Nejkrásnější gól minulé sezóny dal Mohamed Salah

I nový objev Tetteh splňuje parametry, které všichni sledují. Věk, rychlost, práce s balonem. A do toho vstupuje i jedna docela zásadní záležitost: pro velké kluby je trendy získat dravého útočníka tmavé pleti. „Od dob Adebayora či Drogby se to ještě posunulo. Kluby cítí, že v africkém fotbale dříme potenciál,“ dodal Zíka.

Jeden z nejlepších střelců nového ročníku FORTUNA:LIGY má před zajímavou budoucnost.