Je to nezasloužená porážka?

Asi jo, ale to nikoho zajímat nebude. Prohráli jsme kvůli pěti minutám.

Co se stalo? Vždyť ve třetím zápase po sobě inkasujete během první akce soupeře?

Co se stalo… Penalta, to nevím, co bych k tomu řekl. Ale v zásadě to je jedno, my prostě soupeři umožníme, aby se tam dostal a dáme šanci rozhodčímu, aby ji pískl. Před druhým gólem se připravujeme na to, abychom si dávali pozor po naší standardce, že po ní často inkasujeme spíš my než soupeř. A zase se to stalo. Je to naše ostuda.

Nicméně poté došlo ke snížení po vaší brance a následně jste měl na noze druhý karvinský gól…

Ano, došlo ke snížení, což nám pomohlo hlavně psychicky. Zase jsme byli v zápase a ověřili si, že by to mohlo jít. Bohužel jsem pak zahodil tu velkou šanci. To mě mrzí, řešil jsem to zbrkle. Mohl jsem pomoci týmu víc. V našem případě většinou jenom ten jeden gól na body nestačí.

I ve druhé půli jste se ocitl v zajímavé pozici. Po kontaktu s vámi ale odpískal rozhodčí odkop od brány Dukly. Nevypadalo to spíš na penaltu pro vás?

Byl tam souboj a gólman Hruška mi dal solidně kolenem do zad. Navíc mě objal, dostal jsem kravatu, ale to jsou už většinou souboje, kdy rozhodčí pískne spíš faul na gólmana. Je to prostě k vzteku, že neuděláme aspoň bod. I to by byla vzhledem k průběhu zápasu ztráta, ale aspoň bychom udrželi Duklu pod sebou.

Jste poslední. Jak se s tím srovnáváte?

Těžko. Ty první dny po porážce, navíc takhle zbytečné, je to vždycky špatné, musíte na to každou chvíli myslet, aspoň já to tak mám, a zlepšuje se to až po dvou třech dnech. Takže zase víkend na hov…

Následuje reprezentační přestávka. Může vám v této situaci pomoct?

Trenér nám věří, určitě využijeme těch čtrnáct dní k tomu, aby nám pomohl natolik, abychom se po repre pauze vrátili na hřiště silnější a začali už konečně vyhrávat. Na Dukle jsme podali dobrý výkon, až tedy na těch pět minut, a musíme věřit, že půjdeme nahoru.

Ale další zápas vás čeká proti Baníku…

Na derby bývá vždy vyprodáno, skvělá atmosféra. Musíme doufat, že lidé přijdou fandit i Karviné, ne jen Baníku, a že se jim odvděčíme dobrým výkonem a výsledkem.