Lukáši, byl jste zvolen novým kapitánem. Znamená to, že kapitánská páska pro vás znamená i větší díl zodpovědnosti za výsledky?

Jsem tady už pátou sezonu, v šestadvaceti jsem jeden z nejzkušenějších. Zodpovědnosti za výsledky se samozřejmě nezříkám, ostatně myslím, že ji mám v Karviné už delší dobu. Páska v tom nehraje takovou roli.

Kdo by mohl podle vás převzít roli vůdčí postavy týmu po odchodu Marka Janečky?

Asi ti starší zkušenější. Jsem kapitán, takže asi já, mí zástupci Tomáš Wágner a Milan Rundič, a ještě bych k nim přidal Honzu Moravce a Martina Berkovce.

Kapitán chodí na hřiště jako první. Vaším předzápasovým rituálem je naopak chodit na trávník jako poslední. Jak to vyřešíte?

Budu chodit jako první (úsměv). Jestli první nebo poslední, to je jedno, jen to nesmí být nic mezitím. Na tento rituál jsem zvyklý už z Bohemians, tam ale chodil poslední David Bartek, já vcházel na hřiště předposlední. Po příchodu do Karviné jsem si hned stoupl úplně dozadu a nikdo s tím neměl problém. Teď tedy budu chodit první, s tím zase problém nemám já. Nosit kapitánskou pásku je čest pro každého hráče, zvlášť v první lize.

Kolik radosti zažijí na jaře fotbalisté Karviné?
Karviná se chce zachránit. Pokud možno bez baráže
Šachisté Slavie odehráli další vítězný zápas.
Šachisté Slavie zvládli těžký zápas

Změn je dost také v kádru. Nemůže být problém tolik zahraničních hráčů?

Jazyková bariéra není v kabině žádná, i Srbové, kteří přišli, působili na Slovensku, takže mluví slovensky. A Slováky neberu vyloženě jako cizince. Důležité je, že je dobrá parta.

Co říkáte na nový model nadstavby?

Je to příjemné zpestření. Pro nás je fajn, že ve skupině můžeme hrát s výkonnostně srovnatelnými soupeři a ne třeba s Plzní nebo Slavií.

Jak vidíte sobotní derby s Opavou?

Bude to víc o nás než o Opavě. Je to derby, nikdo nic nevypustí. Vzhledem ke klimatickým podmínkám a stavu trávníků nebudou ta první kola asi moc o fotbale, spíš to bude tuhý boj. Musíme soupeře přetlačit.

V přípravě se vám nedařila střelba. Šetřili jste si góly na ligu?

Kéž by (úsměv). Je fakt, že góly jsme nedávali, až na ten poslední zápas (4:1 proti Tychám), ale ani nedostávali. Na podzim se nám střelecky moc nedařilo, i když šance jsme měli. Teď v přípravě to bylo podobné. Ale zase jsme se zaměřili na nové systémové věci a já věřím, že branky v lize dávat budeme.

Tak sláva. Torpedo po delší době zase vyhrálo.
Torpedo veze všechny body z Náchodu, pomohl i vlastní gól
Volejbalistky na sněhu. Nově sestavená česká trojice má výsledky.
Volejbal má další odvětví: hraje se na sněhu
Orlová (v tmavém) přetlačila v krajském derby Frýdek-Místek 9:5.
Florbalisté Orlové přestříleli Frýdek-Místek