Abyste to pochopili Keita ještě na jaře působil právě v Příbrami. To on vystřelil týmu záchranu. Ale v létě odešel do Ďolíčku. „Mám na to velmi dobré vzpomínky, takže bylo docela zvláštní se tady objevit jako soupeř,“ zmínil.

Bohemka v sobotu zrovna neexcelovala. Kdo očekával, že naváže na výhru nad Mladou Boleslaví, mýlil se. Příbram byla po většinu zápasu lepší.

„Nechápu to. Tady jsme přece měli bodovat,“ kroutil hlavou trenér Martin Hašek. Vadilo mu víc věcí promarněný celý první poločas, trestuhodný gól v závěru… „A ten dal hráč, který je menší než já,“ utrousil rozezlený Hašek. „Hlavně že jsme se připravovali na to, že oni hrozí hlavně ze standardních situací,“ řekl kouč Bohemky.

Vzpomínka na úspěšné akvizice

Právě Keita jehož rodiče jsou z Mali, ovšem on vyrostl v Normandii si jako jediný vysloužil pochvalu. Vždyť dal poprvé dva góly…! „Zatím je to dobré. Líbí se mi tady, lidé okolo jsou milí a já chci týmu dál pomáhat,“ dodal Keita.

Když mu to vydrží, možná nechá vzpomenout na předešlé (úspěšné) akvizice klokanů v útoku Benjamin Tetteh je nyní ve Spartě, Júsuf Hilál patří Slavii.