Ještě před výkopem zástupci obou klubů, Rapidu Vídeň, kde Panenka v 80. letech minulého století válel, UEFA i Městské části Praha 10 poblahopřáli prezidentovi vršovického klubu k jubilejním 70. narozeninám.

Ale pak už to taková sláva nebyla. Klokani v Ďolíčku ztratili body v osmém zápase v řadě. Na ligové vítězství čeká Bohemka už na šest kol od 7. října a v tabulce je desátá. Dukla zůstává předposlední. Domácím nepomohl ani návrat zkušeného kapitána Josefa Jindřiška, který hrál po třech měsících.

„Přivádíme mladé a rychlé hráče, jsme mužstvo spíše na brejk, a proto se nám více daří venku. Obzvlášť když doma hrajeme do plných a fanoušci nás také dostávají trochu pod tlak,“ říká trenér Bohemians Martin Hašek.

Dukla se škrábe nahoru

Jeho svěřenci odehráli úplně opačný zápas, než na jaký byl zvyklý. Skřípalo to první poločas a naopak ve druhém svého soupeře drtili. „Neproměnili jsme tolik šancí, že to ani nejde spočítat,“ kroutil Hašek hlavou.

Na jedné straně zklamání, na druhé straně spokojenost. Po sedmi zápasech neměla Dukla ani bod. K týmu přišel trenér Roman Skuhravý a po dalších deseti zápasech jich mají na kontě patnáct. „Z beznadějné situace se pomalými krůčky škrábeme do míst, kde je o co hrát. A že je to díky tuhé defenzivě, je vyhodnocením stavu kádru, který máme,“ tvrdí trenér Skuhravý.

Tonda mi říkal, ať konečně vyhrajeme

Začátku zápasu předcházela veliká sláva, jubilejní 70. narozeniny totiž slavila legenda klubu i celé české fotbalové historie Antonín Panenka. Dukla ale všem útokům odolala a oslavy trochu pokazila. Tak už to chodívá. „Mně zase Jablonec pokazil dvoustý zápas šesti góly,“ smál se brankář Dukly Filip Rada.

„Před zápasem mi Tonda říkal, ať už to konečně vyhrajeme, ale bohužel,“ dodal Martin Hašek. K tomu, aby jeho parta střelce zlaté penalty z finále mistrovství Evropy 1976 potěšila, už moc času nezbývá. Do konce podzimní části chybí sehrát jen poslední dvě kola.