Za jeho vyhazovem hledejte blamáž Sparty v Evropské lize – parta v rudých dresech totiž ve čtvrtek prohrála úvodní mač 2. předkola na půdě Spartaku Subotica 0:2. Hapal říkal: „Takhle to prostě nejde, je to trestuhodné."

Cítil zodpovědnost a cítil i rozčarování. Po návratu do Prahy na Letné zasedlo vedení klubu a rozhodlo: trenér skončí. Náhrada? Spartu dočasně povede sportovní ředitel Zdeněk Ščasný, někdejší trenér (sám kdysi - a ne jednou - odvolaný).

Pavel Hapal nevydržel na Letné ani pět měsíců. Z lavičky vedl tým ve třinácti soutěžních zápasech (6 vítězství, 5 remíz, 2 porážky).

Otázkou je, zda ambiciózní klub nepotřebuje radikálnější řez. Krach v Srbsku totiž v celé své kráse ukázal hlavní problém současného mužstva. Chybí soudržnost a týmový duch, který klub z Letné v minulosti zdobil.

„Každý si hraje svůj fotbal. Přišlo mi, že si kluci myslí, že výhra přijde automaticky, protože se soupeř porazí sám,“ myslí si klubová legenda Martin Frýdek, pětinásobný mistr ligy a stříbrný medailista z mistrovství Evropy 1996. A také otec Martina, který rudý dres obléká…

„Odevzdanost, lhostejnost, zklamání. Také o mně říkali, že neumím bránit, ale když vidíte Kangu, jak se vrací pěšky?“ neskrývá své rozčarování.

Všechno ještě jde napravit. Porazí-li Sparta příští týden v odvetě Suboticu 3:0 a postoupí do dalšího předkola, začne se s čistým štítem. Ovšem dokáží se hráči oklepat a hlavně přepnou v hlavě, že fotbal se prostě neudělá sám?