Opava už se Svozilem v sestavě, ale bez nemocného Šulce měla namále už ve 4. minutě. Krob poslal do vápna centr a Matoušek hlavou trefil břevno. Severočeši se tlačili k opavské brance, ale jejich akce končily před velkým vápnem. Opavské chvíle přišla po rychlém brejku, kdy Dedič šel důrazně do souboje, míč se dostl k Jurečkovi, jehož střelu chytil Hrubý. Následovala série nepřestností na obou strannách.

Ovšem přišla 34. minuta, Jursa vysunul Jurečku, který přesným centrem našel Zapalače, jenž zcela osamocen hlavičkoval, avšak Hrubý ho vychytal, respektive opavský záložník ho trefil. Hned poté úspěšný nebyl ani Zavadil a následně Dedič. Jablonečtí se dokonce poločasu ještě blýskli dvěma střeleckými pokusy, které naštěstí pro hosty byly zablokovány.

Na začátku druhého dějství zakončoval po centru Hübschmana Doležal. Nebezpečně vyhlížející akci vyřešil v klidu Fendrich. V 51. minutě se nechal po druhé žluté kartě nechal za řeči vyloučit Jurečka. Žlutou kartu dostal vzápětí i trenér Kopecký. Domácí přesilovku brzy využili, když se ve vápně prosadil důrazný Sýkora.

Po Matouškově sklepnutí mohl zvyšovat na 2:0 Doležal, jenomže proti Fendrichovi neuspěl. Opava i v deseti dokázala vystrčit růžky. Dedič se dostal do dobré palebné pozice, Hrubý ale Jablonec podržel. V 64. minutě kopala Opavu standardku. Z hodně velké dálky míč zatočil Zavadil a Hrubý byl bez šance – 1:1.

Opavští mohli zmrazit favorita úplně, jenomže Zapalač ztroskotal na Hrubém. Severočeši si vzali vedení zpět. V 71. minutě se do míče opřel Matoušek a Fendrich se jen stačil podívat za sebe – 2:1. Necelou čtvrthodinu před koncem měl na kopačce vyrovnání Stáňa, ke smůle hostů napálil odražený míč do břevna. V závěru chytil tutovku Chramostovi Fendrich. Opava sahala po bodu, nicméně nemá žádný.

Jablonec – SFC Opava 2:1 (0:0)

Branky: 56. Sýkora, 71. Matoušek – 64. Zavadil Rozhodčí: Adámková – Moláček, Vodrážka. ŽK: Jurečka, Svozil, Kopecký ČK: 52. Jurečka. Diváci: 2 843.

Jablonec: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Plechatý, Krob – Hübschman, Považanec – Jovović (88. Pilík), Matoušek (83. Chramosta), Sýkora 93. Petrovič) – Doležal. Trenér: Petr Rada

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik (78. Juřena), Zavadil – Jurečka, Jursa (65. Mondek), Zapalač (76. Stáňa) . Dedič. Trenér: Ivan Kopecký