„Dalibor bude ve Spartě hostovat do konce této sezony. Jeho odchod se doladil v poslední den přestupního termínu,“ řekl sportovní manažer Opavy Jaroslav Kolínek. Večerkovi dal první šanci v dospělém fotbalu trenér Radoslav Kováč.

Veselá: zápas proti myším
Příběhy k pobavení: Stížnosti ve fotbale jsou o pivu, přesnídávce i Berbrovi

Rodák ze Žimrovic nastoupil v nejvyšší soutěži do třiadvaceti zápasů, v některých dokonce nosil i kapitánskou pásku. Dostal se i do mládežnické reprezentace. Po odchodu Tiéhio a Schaffartzika měl Dalibor Večerka přitom místo do základní sestavy SFC Opava otevřené.

„Jsem nadšený, odmala jsem si přál jednou hrát za Spartu. Vesnice, odkud pocházím, je hodně sparťanská, takže klub od dětství sleduju a jsem moc rád, že jsem teď jeho součástí. A moc rád bych se vypracoval do pozice hráče, který bude později schopný pomoci i A-týmu,“ řekl Večerka na klubovém webu.

Veselá: zápas proti myším
Příběhy k pobavení: Stížnosti ve fotbale jsou o pivu, přesnídávce i Berbrovi

„Dalibor je mládežnický reprezentant už se zkušenostmi z nejvyšší soutěže. Vidíme v něm potenciál do budoucna. Má před sebou ještě spoustu práce, ale my věříme, že se v našem prostředí bude nadále rozvíjet a využije šanci, kterou dostává,“ doplnil sportovní ředitel Tomáš Rosický.