Favorit hned pět branek zaznamenal v první půli. Hattrickem se blýskl Kuchta, další góly hostů vstřelili Olayinka a Sima. Triumf sešívaných v závěru zpečetil střídající Musa. Za domácí debakl krátce po přestávce mírnil obránce Cedidla, který se v nejvyšší soutěži trefil vůbec poprvé. Debutant v sestavě Fastavu, devatenáctiletý obránce Slovák, inkasoval čtvrt hodiny před koncem červenou kartu.

Slávisté se díky přesvědčivému triumfu v Baťově městě dostali trháku. V čele tabulky mají už devítibodový náskok před Jabloncem i Spartou.

Kouč Fastavu Páník ve středeční dohrávce postrádal hned sedm hráčů. Kromě vykartovaného Condeho scházeli také Simerský, Vraštil, Procházka, Janetzký, Čanturišvili a Fantiš. Premiéru v nejvyšší soutěži si proti mistrovi odbyl devatenáctiletý obránce Tobiáš Slovák. Poprvé v základní sestavě nastoupil také Španěl Martínez,

Trenér sešívaných Trpišovský, který ve středu na Letné koučoval Slavii v jubilejním stém ligovém zápase, oproti víkendovému utkání v Karviné udělal v základní sestavě jen dvě změny. Na pozici pravého obránce Masopusta nahradil Dán Bah, na levém kraji zálohy místo Dorleyho nastoupil Olayinka.

Poznarův gól neplatil

Nigerijský fotbalista odpálil kanonádu hned ve 3. minutě. Brankáře Dostála pohotově překonal po Simově přihrávce z pravé strany. Ševci přispěchali s bleskovou odpovědí. Vyrovnávací trefa Poznara však neplatila, zlínský útočník byl při zakončení v těsném ofsajdu, situaci ověřilo i video.

Slávisté těžkou chvíli přečkali, z další parádní akce udeřili. Spolupráci Baha se Simou nekompromisně zakončil Kuchta.

Čtyřiadvacetiletý forvard se vzápětí prosadil znovu. Kuchta po standardní situaci Stanciua chytře tečoval střelu Olayinka a bylo to 0:3!

Rozjeté hosty nerozhodilo ani brzké střídání zraněného stopera Hovorky. Ševci se i přes hrozivý úvod dostávali do šancí. Dorážku Poznara zastavil připravený gólman Kolář, kapitán Jiráček ve vyložené pozici netrefil míč.

Zatímco ševci se v zakončení trápili, Pražané dál stříleli nádherné branky. Ve 36. minutě se blýskl Sima. Senegalský objev překonal Dostála výstavní ranou po Kuchtově přiťuknutí, pro ligovou kometu to byla již devátá letošní trefa.

Kuchta dal hattrick

Ve středu večer ale v Baťově města zářil hlavně Kuchta. Bývalý hráč Slovácka, Teplic a Liberce těsně před přestávkou po brejku zkompletoval hattrick a zvýšil na 5:0.

Ševci se zvedli až po přestávce. Po standardní situaci Španěla Martíneze svým premiérovým ligovým gólem zmírnil debakl obránce Cedidla.

Fastav měl dál šance, klidně mohl výsledek ještě více zkorigovat. Poznar proti Kolářovi dvakrát neuspěl, čtvrt hodiny před koncem se ale konečně dočkal a zblízka snížil na 2:5.

Zlíňané vzápětí přišli o vyloučeného debutanta Slováka, i v deseti se snažili. Sešívaní se ve druhé půli nikam nehnali, skóre a luxusní náskok si v klidu hlídali. V 89. minutě se ještě trefil střídající Musa, tenisový výsledek byl na světě.

Ševci musí na debakl rychle zapomenout, už v neděli hrají v Liberci.

FORTUNA:LIGA, dohrávka 12. kolo

FC Fastav Zlín – SK Slavia Praha 2:6 (0:5)

Branky: 48. Cedidl, 74. Poznar - 11., 17. a 45. Kuchta, 3. Olayinka, 36. Sima, 89. Musa

Rozhodčí: Franěk - Dresler, Flimmel (Machálek) | VAR: Denev | AVAR: Caletka

Žluté karty: Cedidla, Slovák (oba Zlín)

Červená karta: 74. Slovák (Zlín)

Bez diváků.

Zlín: Dostál – Cedidla, Buchta, Kolář - Dramé, Hlinka, Jiráček, Slovák – Poznar, Martinéz (69. Toutou), Jawo. Trenér: Páník.

Slavia Praha: Kolář – Bah, Hovorka (17. Kačaraba), Kúdela, Bořil – Holeš (74. Hromada) – Sima (61. Lingr), Stanciu (61. Traoré), Provod, Olayinka – Kuchta (61. Musa). Trenér: Trpišovský.