Nový kouč by měl být jmenován v průběhu následujících dnů. Žhavým kandidátem je Luboš Kozel.

Luboš Kozel, osmačtyřicetiletý bývalý reprezentační obránce vedl naposledy na klubové úrovni Duklu Praha.
PRO FANOUŠKY BANÍKU! Kdo je Luboš Kozel?

“Bohumil Páník má zcela nezpochybnitelnou zásluhu na úspěšném etablování Baníku v první lize po postupu z druhé ligy. Přebral tým v kritické situaci na sestupovém místě a dokázal ho vytáhnout nejprve k záchraně, a pak i do horní poloviny tabulky. Za to mu jsme vděčni a dnes jsme mu za to znovu poděkovali. Teď to cítíme tak, že ta první etapa klubu po návratu do nejvyšší soutěže končí a čeká nás další víceletý cyklus, ve kterém chceme pokračovat trošku jiným směrem. Trenéru Páníkovi jsme poděkovali a přejeme mu hodně úspěchů do další práce,” řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Petr Kajnar.
Politický navrátilec Kajnar: Rozšíření spalovny je výsledek loajálnosti

Páník končí na lavičce Baníku po necelých dvou letech. V březnu 2018 převzal mužstvo po Radimu Kučerovi s tím, aby se pokusil o záchranu, v kterou už nikdo nedoufal. Po 20. kole byl totiž ostravský celek s pouhými 12 body na posledním 16. místě.

Dvaašedesátiletému kouči se podařil s týmem zázrak. V následujících jedenácti zápasech získal 19 bodů, skončil na 13. příčce a těsně se tak udržel v nejvyšší soutěži. Rozhodovalo závěrečné 30. kolo, v němž Baník doma přehrál Brno 2:0 a slavil, jako by získal titul.

Kouč Baníku Páník.
Kouč Páník v Baníku končí? Vedení mlčí!
Mistrovství světa hokejistů do 20 let, skupina B: ČR - Rusko, 26. prosince 2019 v Ostravě. Na snímku radost Česka.
Mladí Češi v Ostravě dnes proti USA nastoupí bez Dostála a Šíra

V uplynulém ročníku ligy atakoval Páník účast v pohárové Evropě. Ani dvě šance však nakonec nestačily. Nejprve přišla porážka 0:2 ve finále MOL Cupu se Slavií v Olomouci, poté následovala domácí prohra 0:1 v kvalifikaci o Evropskou ligu s Mladou Boleslaví.

Páníkovi se stal osudný letošní podzim, který zakončil na sedmém místě s 31 body. Paradoxem je, že v posledních pěti zápasech neprohrál a získal 9 bodů. Nepomohla mu ani třetí nejlepší obrana po Slavii a Plzni, stejně jako čtyřbodová ztráta na třetí Jablonec.

Alois Hadamczik na snímku vlevo.
Hadamczik k MS juniorů: máme těžkou skupinu, šance na medaili je i tak velká
Fotbalové derby Starých gard Baníku a Vítkovic, 28. prosince 2019 v Ostravě.
OBRAZEM: Silvestrovské derby starých gard jasně pro Baník