Co se nepovedlo na Slavii, zvládla Sigma v Liberci. Cenný (a rovnou plný) bodový zisk na hřišti Slovanu vyválčili svěřenci Radoslava Látala i přesto, že jim ze zdravotních důvodů chyběli obránce Vepřek či útočník Nešpor, kterým se ještě po čtvrthodince přidal zraněný Lukáš Greššák.

První soutěžní zápas za Sigmu tak odehrál Milan Kerbr, letní posila, a první výraznější part, a nutno dodat že vydařený, sehrál také střídající mladík Ondřej Zmrzlý.

Ale postupně… Sigma začala nadějně a Yunis to zkoušel střelou přes hlavu po centru Kerbra. Dál ale první poločas nabízel jen nudu. Souboje ve středu hřiště, zakončení minimum. Na domácí straně to dvakrát zkoušel Potočný, Reichl ale s jeho pokusy neměl velkou práci, stejně jako s naivním pokusem Malinského o lob.

Olomouc kontrolovala zápas 

Sigma nehrozila téměř vůbec. Jenže ve 40. minutě předvedli do té doby prakticky neviditelní Václav Pilař s Jakubem Plškem parádní spolupráci a Hanáci na severu Čech vedli. Pilař z hloubi pole narýsoval parádní centr a Jaku Plšek si ho našel a levačkou z voleje jej uklidil do sítě.

I po změně stran Olomouc spíše zápas kontrolovala. Z klidu Hanáky vyvedla na vteřinu snad jen hlavička stopera Karafiáta po centru Potočného ze standardní situace. Jinak se brankář Reichl moc strachovat nemusel.

To spíš Sigma mohla přidat druhý gól, byť její pokusy byly mírně řečeno nesmělé. Po dalším Kerbrově centr hlavičkoval těsně vedle Yunis, nicméně jeho pokus nebyl dvakrát razantní, takže zase tak nebezpečný nebyl.

Lépe na tom byla Faltova povedená přízemní rána, kterou ale nadvakrát zkrotil brankář Nguyen. Ještě předtím zakončoval Kerbr po centru Sladkého, který Nguyen jen vyboxoval za hranici vápna, ale ani jeho střela si nenašla cestu mezi tyče.

Územní převaha Liberce

S blížícím se závěrem domácí Liberec přece jen získával mírnou územní převahu, ale do gólových šancí se nebyl schopen přes dobře fungující olomouckou obranu prosadit.

Až pět minut před koncem Sigmě zatrnulo. Z levé strany přilétl do olomouckého vápna centr. Faltu, který se po vystřídání Kerbra zasunul na pozici levého beka, předskočil Pešek a jeho střela orazítkovala břevno za Reichlem. Od něj se navíc míč odrazil k zemi a dost možná skončil i za brankovou čarou.

Sudí každopádně nechal pokračovat ve hře, a tak Sigma o velmi cenné vítězství nepřišla.

FC Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1)
Branky: 40. Plšek
Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Vlček.
ŽK: Breite, Mara, Kuchta, Potočný, Hoftych (trenér), Medynský (asistent) – Kerbr, Sladký, Reichl.

Liberec:Ngyuen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Malinský (70. Pešek), Breite, Oscar, Mara (59. Alibekov), Potočný – Musa (52. Kuchta). Trenér: Pavel Hoftych.

Sigma: Reichl – Sladký, Beneš, Jemelka, Kerbr (81. Texkl) – Greššák (18. Zmrzlý) – Pilař (87. Látal), Houska, Plšek, Falta – Yunis. Trenér: Radoslav Látal.