„Odešlo nám s nimi 20 gólů, tedy dvě třetiny našich vstřelených branek. Nakonec to ale byla velmi úspěšná sezona,“ mnul si ruce trenér. V neděli se dokázal výhrou nad Boleslaví se Slovanem probojovat do pohárové Evropy, jeho tým si zahrál také finále MOL Cupu.

Právě v zimní přestávce příznivci Slovanu posilování pražského velkoklubu z vlastních řad nenesli dobře. Teď to ale znovu vypadá na tradiční liberecký rozprodej. Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík už potvrdil, že jdou do finále jednání se stoperem Ondřejem Karafiátem a útočníkem Janem Kuchtou. „Jsme v poměrně pokročilém stadiu jednání,“ netajil se Tvrdík.

V zákulisí se navíc výrazně probírají i další jména. O tom, že je na seznamu Slavie hodně vysoko Tomáš Malínský, bez skrupulí hovoří trenér sešívaných Jindřich Trpišovský. A skloňuje se také jméno velkého libereckého talentu, devatenáctiletého playmakera Michala Berana, jehož obrovský potenciál rovněž nezůstal nepovšimnut.

Kouč Hoftych je však nad věcí. „Pro trenéra je těžké, když dochází k neustálé rotaci kádru a začíná pořád od znova. Na tom je postavená filozofie klubu a já to respektuju. Liberec s tímhle umí pracovat,“ prohlásil.

Liberecká sestava ve Slavii

V současném kádru Slavie figuruje osm fotbalistů, kteří oblékali modrobílý dres. Mezi nimi i hvězdy Ondřej Kolář, Vladimír Coufal, Ondřej Kůdela nebo Petr Ševčík. Pokud se v létě přidá Karafiát s Kuchtou, bude to téměř kompletní jedenáctka. A k tomu ex-liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

Může se pod Ještědem přesto opakovat stejný zázrak jako letos, kdy Slovan po zimních odchodech gólových hráčů dokázal dojít až do Evropy?

„Je tady pozitivní fotbalové prostředí. Nebojím se toho, že bychom to nedokázali nahradit. Už dnes vedeme komunikaci s některými zajímavými hráči, máme dohodu s některými kluby o uvolnění hráčů. Složíme určitě silné mužstvo a věřím, že budeme dál hrát slušný fotbal, který jsme hráli,“ slíbil Hoftych.