Novým majitele pražské Slavie je finančník Pavel Tykač. Slavná česká fotbalová značka tak znovu patří do českých rukou. Cena, za kterou Tykač získal klub od čínského vlastníka skupiny CITIC, která dosud vlastnila 99,98 procenta akcií, není známa.

Podle médií činí zhruba dvě miliardy korun. Součástí transakce je i stadion v Edenu.

Evropská liga: Slavia Praha - AS Řím.
Čtyři tituly, poháry i úspěchy v Evropě. „Čínská“ éra Slavie přinesla úspěchy

„Slavia je pro mě symbolem odvahy, píle a vytrvalosti, což jsou vlastnosti, na které sázím. I proto jde spíš o závazek než o investici. Děkuji i prodávajícímu, který dokázal klub opět pozvednout na top českou i evropskou úroveň. Když se však naskytla příležitost do Slavie vstoupit, neváhal jsem,“ řekl úspěšný investor Tykač, který je podle Forbesu čtvrtým nejbohatším Čechem.

Přínos pro klub

„Patřím mezi věrné slávistické fanoušky, stejně jako mezi ně patřili už můj táta i děda. Moci se podílet na dalším rozvoji Slavie je pro mě velkou ctí. Doufám, že v mé práci budou jednou pokračovat i moje děti,“ doplnil nový majitel Slavie.

„Máme za sebou bezesporu nejúspěšnější období novodobé slávistické historie. Navíc jsme dnes ziskovým klubem na vrcholu sportovní i finanční výkonnosti. Pavel Tykač je zkušený český podnikatel, investor a celoživotní fanoušek Slavie s velkou rodinnou tradicí v sešívaném dresu. Všichni věříme, že jeho vstup do klubu bude pro další rozvoj Slavie velkým přínosem. Pavla vítáme a moc se těšíme na vzájemnou spolupráci,“ okomentoval příchod nového vlastníka klubu Jaroslav Tvrdík.

Slavia překonala další milník, když ovládla skupinu Evropské ligy. Na snímku slavící Jan Bořil
České kluby v evropských pohárech: Rekordní koeficient i miliony na kontech

Současný předseda představenstva klubu Tvrdík ve funkci zůstává. Tykač povede dozorčí radu, ve které budou i jeho syn Michal a jeho hlavní analytik Jan Bejbl.

Příchod českého majitele kvitují i fanoušci, kteří věří, že se díky tomu vrátí do Edenu mistrovský titul.