Jeho svěřenci mají před rozhodující pěticí zápasů čtyřbodový náskok na druhou Plzeň. A právě mezi těmito dvěma celky se rozhodne o nových šampionech. Slávisté zahájí nadstavbu v Liberci, Plzeň doma s Jabloncem a hned následující víkend se v Edenu obě mužstva utkají mezi sebou.

Slavia Praha - Sigma Olomouc
Co nyní přinese nadstavba fotbalové ligy? Podívejte se na unikátního průvodce

„Rozhodne hlava, nic zázračného teď už nenatrénujeme. Musíme se trefit do sestavy, ostatní je v nastavení hráčů. V utkání budou rozhodovat detaily, jako kdo dá první gól, penalta, červená karta. Nejdůležitější je zvládnout ten konkrétní zápas, který je před námi, a postupně z nich ukrajovat,“ míní Trpišovský.

Slávisté završili základní část vítězstvím nad Olomoucí a díky tomu posbírali celkem 72 bodů, což je klubovým rekordem. „Za tento rekord jsem rád, ale více než sto vstřelených gólů v celé sezoně je pro mě ještě cennější,“ říká slávistický kouč, který má před sebou vidinu svého prvního mis-trovského titulu. „Musíme se plně koncentrovat, všichni jdeme za svým cílem.“

Více bodů než loni? Jen za druhé místo

Plzeň je zpět o čtyři body. V minulé sezoně vyhráli Západočeši titul se ziskem 66 bodů. Nyní jich mají o dva více, ale na rozjetou Slavii to zatím nestačí. „Základní část nebyla úplně špatná, ale doufám, že ta nadstavbová bude ještě lepší,“ hlásí trenér zatím ještě stále úřadujících mistrů Pavel Vrba.

O tom, kdo zvedne pohár pro mistry republiky tentokrát, se rozhodne nejpozději v neděli 26. května. Hodně napovědět může ale už příští týden vzájemná bitva Slavia Plzeň. Posledních deset ligových zápasů těchto titánů skončilo pokaždé vítězstvím domácího týmu. „Slavia to má ve svých rukou, ale může to být ještě hodně zajímavé,“ tuší Vrba.

Ano, zajímavé to bude nepochybně. Nezbývá než si přát, aby se hlavně hrálo před plnými (a klidnými) tribunami a bez přešlapů rozhodčích.

Zápas 28. kola Fortuna ligy mezi Sparta Praha a Slavia Praha, hraný 14. dubna v Praze v Sinobo stadium. Costa ze Sparty, Josef Hušbauer ze Slavie
Hádanky před ligovou nadstavbou? Boj o poháry a černý Petr