Zařadí se tak do společnosti hráčů, kteří před působením v Plzni hráli za pražskou Spartu. Právě na Letné totiž Hybš s fotbalem začínal, pak působil v Jihlavě a Jablonci a od září 2017 nastupoval za Slovan Liberec.

„Matěj je velmi zajímavým a rychlostním typem hráče, který nás zaujal. Po vzájemné debatě a shodě se sportovním ředitelem i trenérem jsme se rozhodli jej oslovit a jsme rádi, že ho v nové sezoně budeme moci vídat ve viktoriánském dresu. Přejeme mu, aby se mu v Plzni líbilo a hlavně dařilo,“ prozradil pro web Viktorie generální manažer klubu Adolf Šádek.

Spokojen s jeho získáním je také trenér plzeňských fotbalistů Adrian Guľa. "„Jsem rád, že můžeme v týmu na novou sezonu přivítat dalšího kvalitního hráče. Nejen z pohledu toho, co má za sebou, ale i z pohledu jeho parametrů a zkušeností věříme, že bude pro celou Viktorku přínosem," uvedl na jeho adresu.

„Přestup do Plzně vnímám jako velký posun vpřed, další krok v plnění mých snů,“ neskrýval radost ani samotný hráč. „V Liberci jsem byl od prvního dne spokojený a vděčím mu za strašně moc, teď je to ale další etapa. Plzeň je velký a perspektivní klub se skvělým zázemím. Co jsem mohl poznat, tak všichni jsou nastavení, jak bych chtěl – s touhou se zlepšovat a chtít vyhrávat,“ dodal.

„Jdu do klubu, který má nejvyšší ambice, chce vyhrávat tituly a hrát evropské poháry. Přesně to chci i já. Chci si zasloužit místo v sestavě, vyhrát další titul a chci slyšet před zápasem na hřišti znělku Ligy mistrů. Jsou to velké sny, ale ty člověk musí mít, aby byl úspěšný,“ doplnil Hybš na závěr.

Sedmadvacetiletý pražský rodák stihl doposud v lize odehrát 143 zápasů s bilancí šesti branek a devíti přihrávek. Zkušenosti sbíral i v Evropské lize či kvalifkaci Ligy mistrů. V sezoně 2013/14 byl součástí sparťanského kádru, který slavil zisk mistrovského titulu i domácí pohárové trofeje.