Velmi zajímavý podzim má za sebou fotbalová Viktoria. Po zisku mistrovského titulu se svěřenci trenéra Michala Bílka dostali do základní skupiny Ligy mistrů, ve které změřili síly s Bayernem Mnichov, Barcelonou a Interem Milán a načerpali cenné zkušenosti i příjemné finanční zisky.

Staněk by měl v Plzni zůstat

V české lize Viktoriáni drtivou část podzimu dominovali – pomohlo k tomu především devět gólů útočníka Tomáše Chorého, výborná týmová součinnost a skvělé výkony brankáře Jindřicha Staňka. Gólman Plzně by měl Viktorii pomoci i v cestě za obhajobou titulu. „Jindra měl nějakou dohodu s panem Šádkem (majitel Viktorie Plzeň), že v případě lukrativní nabídky to budeme řešit. Ale v tuhle chvíli to vypadá, že zůstává dál naším hráčem,“ ujišťuje fanoušky sportovní ředitel Plzně Daniel Kolář.

Slávista Ondřej Lingr se raduje z gólu proti Spartě.
Liga se vrací, jak to vidí amatéři? Favoritem je Plzeň, největší hvězdou Lingr

Závěr podzimu ale pro Západočechy tolik pozitivní nebyl – ze sedmibodového náskoku na druhou Slavii se po domácí prohře se Spartou a nečekané remíze s Pardubicemi staly pouhé dva body. „Víme, že Sparta se Slavií posílily, že mají stejné ambice jako my. Ale cítím z našeho týmu velkou sílu. Jsme v pozici, že ligu vedeme. Věříme, že máme kvalitu na to, abychom zase zabojovali o titul. Těšíme se na to,“ říká bojovně plzeňský trenér Michal Bílek, jehož mužstvo čeká v sobotním utkání nevyzpytatelný Hradec Králové.

Slavia cílí na zisk titulu nebo poháru

Tradičně velmi zajímavé přestupové období zažila fotbalová Slavia. Do Edenu přišli záložníci David Pech s Petrem Hronkem a nigerijský obránce Igoh Ogbu. Podle slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka je blízko i příchod vysněného útočníka Mojmíra Chytila, reálnější je ale varianta, že olomoucký forvard stráví ještě jarní část na Hané a až poté se připojí k sešívaným. „Za mě bych řekl, že jsme s Olomoucí na všem dohodnutí. V této chvíli součástí dohody není, že hráč přijde v zimním přestupním období,“ odhalil Tvrdík.

Slavii opustilo útočné duo Yira Sor a Moses Usor, zbytek kádru se ale i vzhledem k vysokým ambicím podařilo udržet. Klubové vedení řešilo nabídky na Ondřeje Lingra, Aihama Ousoua, Davida Juráska, Stanislava Tecla či Oscara Dorleyho.

David Kobylík jako trenér Frenštátu
Expert před ligou: Titul získá Plzeň, Spartě nevěřím. Vrba Zlínu pomůže

Cílem Slavie je v jarní části získat alespoň jednu ze dvou trofejí – mistrovský titul či domácí pohár. „Může to být velmi zajímavá jarní část, v české lize jsou tři vyrovnané týmy. Plzeň má za sebou výbornou sezonu, hrála skupinu Ligy mistrů. I Sparta je plná entuziazmu, všechny kluby navíc mají špičkové trenéry. Budeme se snažit být oběma našim soupeřům důstojným partnerem. Cíle zůstávají – pokusit se uspět v boji o ligový titul nebo vyhrát MOL Cup,“ nastiňuje plány Slavie Tvrdík.

Slavii po zimní pauze čeká v nedělním utkání na domácí půdě Jablonec, který se bude snažit zapomenout na bídnou podzimní část.