Marián Čišovský byl u největších úspěchů západočeského klubu. Mezi nimi ční čtyři mistrovské tituly či účast v Lize mistrů, kde se na urostlého obránce snažili vyzrát útočníci Barcelony či Manchesteru City. 

Stejně jako s nimi sváděl Čišovský statečný boj i s amytrofickou laterální sklerózou (ALS). Zatímco ale třeba proti AC Milán Viktoria i s Čišovským v sestavě uhrála remízu 2:2, tenhle boj byl nerovný, a byť vzdoroval šest let, fotbalista nemoci v červnu podlehl. Bylo mu čtyřicet let.

Zemřel bývalý plzeňský fotbalista Marián Čišovský. Podlehl zákeřné nemoci ALS
Zemřel fotbalista Marián Čišovský. Podlehl nemoci ALS

Do srdcí Viktoriánů se ale zapsal nesmazatelným písmem a klub se nyní rozhodl vzdát mu hold. „Už nikdy se neobjeví na viktoriánském dresu. Číslo 28 bude navždy patřit pouze Mariánu Čišovskému,“ prohlásil pro klubový web generální manažer Viktorie Adolf Šádek. 

Komentoval tak fakt, že se klub rozhodl vyřadit ze seznamu číslo 28, které Čišovský v Plzni nosil. To ale není jediná pocta, které se zesnulému hráči dostalo.

Obdobně jako dres Františka Rajtorala, který tragicky zemřel v dubnu 2017, bude i dres rodáka z Humenného viset na čestném místě v kotli domácích příznivců.  „Oba dva se nesmazatelně zapsali do klubové historie i do srdcí všech fanoušků. Věřím, že i naši příznivci ocení, že budou mít oba dresy po celou dobu na očích,“ doplnil Šádek.

Klub navíc žádá fanoušky, aby v 28. minutě nedělního utkání proti Mladé Boleslavi povstali a symbolickým potleskem vzdali Čišovskému hold. 

Viktoria Plzeň v červenci 2011. V horní řadě druhý zleva David Limberský, vedle něj zprava předčasně zesnulí František Rajtoral a Marián Čišovský, první zprava v dolní řadě David Bystroň.
Z legendární obrany žije už jen on. Nemůžu tomu uvěřit, píše Limberský
Marián Čišovský (v pruhovaném) z Plzně a Edgar Mateja Kežman z Borisovu.
Z Humenného až do Ligy mistrů. Připomeňte si kariéru Mariána Čišovského