"Důležité tři body. Hra nebyla ideální, když jsme hráli proti oslabeným Teplicím, ale tři body jsou tři body," shrnul stručně, ale výstižně utkání.

Jak byste popsal druhou půli zápasu?

Musím říct, že jsme byli v křeči. Asi na nás trošku doléhá i to, v jaké jsme situaci. Poslední zápasy nebylo dobré, zápas s Teplicemi v poháru se nám prostě absolutně nepovedl. Víme, že jsme nehráli dobře a měli přidat nějaký gól, protože Teplice byly oslabené, ale bohužel nám to dopředu tolik nešlo. Měli jsme pár šancí, ale proti takhle oslabenému týmu bychom si těch šancí měli vytvořit víc.

Poskočili jste z posledního místa. Je i to pozitivní bod na zápase?

Pro nás je důležité sbírat body. Po těch asi sedmi kolech, kdy jsme měli nulu, je to strašná vzpruha, že jsme se dokázali dotáhnout a i to, že jsme poskočili je taky určitá vzpruha. Ale v průběhu sezóny jsou důležité body a ne postavení v tabulce.


V čem byl rozdíl proti tomu minulému zápasu?

Hráli jsme trochu jinak, protože to pro nás byl vykřičník. Minule jsme se dostali do křeče, po patnácti minutách nám to absolutně nešlo. Teď jsme se toho vyvarovali a měli jsme možnost si trošku spravit chuť a nabrat sebevědomí, ale bohužel se nám to ve druhé půli nepovedlo.

Mohli jsme v klidu vést 2:0, nebo 3:0Nebáli jste se trochu o výsledek? Za stavu 1:0, když jste hráli proti deseti, tak Teplice byly docela nepříjemné.

Teplice byly nepříjemné. Na konci tam šel Kuba Diviš dopředu. U těch standardek se může stát cokoliv, může se to nějak blbě odrazit, může to někomu spadnout na ruku. My jsme mohli v klidu vést 2:0, nebo 3:0, ale věřím, že nám ty body pomůžou k tomu, abychom získali potřebný klid, protože i na tréninku vidím, že ty situace řešit umíme, ale asi na nás dolehl i trošku stres z té situace a věřím, že se toho příště vyvarujeme.

Je to pár let, co jste v Indi slavil titul, tady je mnohem větší zima, hraje se o záchranu. Jaké to je?

Jsem tu od začátku sezóny, takže do té situace jsem klub dostal i já svými výkony, ale sezóna je pořád ještě dlouhá a věřím, že nebudeme hrát o záchranu do posledních kol a budeme schopní přiblížit se cílům, které jsme měli před sezónou.


Přímé kopy většinou kopete vy. Co říkáte na gól Djuranoviče?

Trefil to skvěle, protože to byl gól. Chtěl jsem si to postavit, ale nebyla to pro mě úplně ideální pozice, i když na kraji zdi stál Jakub Hora a myslím si, že bych ho dokázal buď obstřelit, nebo přestřelit, ale Uroš si na to věřil, takže já tam na poslední chvíli poslal ještě dva kluky do zdi, aby gólman dobře neviděl a dělal jsem, že budu kopat já. Chvíli jsem si ještě couval a Uroš má krátký rozběh, takže to tam rychle švihnul a Diviš reagoval asi o trošku později. Asi čekal, že to budu kopat já. Ale Uroš to trefil skvěle a zásluha za gól patří jemu.

Dcera si hrála na tygra, říká Podaný o zraněníMěli jste teď dost přeházenou sestavu. Jak vám to vyhovovalo?

Minulý zápas proti Teplicím se nám nepovedl, tak jsme se snažili něco změnit a vzhledem k tomu, že jsme vyhráli, byli změny prospěšné. Taky tomu napomohl ten vývoj, ale na druhou stranu jsme tomu vývoji nenapomohli my. Myslím, že změny byly takové, abychom vyhráli. A naštěstí se to povedlo.


Takže pravé křídlo by vám vyhovovalo?

Samozřejmě já a asi i trenér bychom si představovali, abych tam těch šancí a závarů měl víc. Jednu střelu jsem mohl trefit líp.  Ve druhé půli taky, snažil jsem se vystřelit ránu po zemi, aby to třeba Divišovi vypadlo, ale bohužel jsem trefil střed brány. Věřím tomu, že se tam z té pravé strany dokážu dostávat víckrát.

Co ten šrám v obličeji? Byl jste největší bojovník zápasu?

Jo, jsem největší bojovník zápasu u nás doma. Dcera si hrála na tygra a já jsem to odskákal.

Zalepený  prst je taky od ní?

Ten zalepený prst je zlomený. To není od ní, mám to už od zápasu z Boleslaví.


Jak vnímáte, že se bude hrát liga až do poloviny prosince a už dnes je docela zima? Jak se vám v tom hraje?

V tom bych neviděl problém. Je důležité, ať ty terény vypadají dobře, ať se na tom dá hrát a není to bahno. Myslím, že teď vypadají opravdu dobře. Liga se prostě rozhodla, že takhle bude fungovat, a počasí neovlivníte. Může být celý prosinec hezky a špatný únor, nebo naopak. Zase si myslím, že je tam prostor přeložit zápasy, kdyby to opravdu hořelo a to hřiště nebylo dobré.

Dneska tady bylo 700 lidí. Není to krok spíš proti fanouškům?

Zápas byl v televizi a věřím, že pár tisícovek našich fanoušků se na nás dívalo, takže aspoň viděli naši výhru.