Trenér Opavy Radoslav Kováč nasadil do hry od první minuty čerstvou posilu, kamerunského stopera Josseho Didibu. A byl to právě dvaadvacetiletý obránce, který rozjel akci, kdy míč putoval na Helešice a jeho následný centr našel Juřenu, který hlavičkoval pouze do připravené náruče brankáře Drobného. I další možnost měli Opavští. Mondek nabral rychlost, vyvezl balon, dával ho na Juřenu, který opět ztroskotal na Drobném. Jihočeši dali osobě vědět ve 23. minutě a hned z toho byl gól, ale ten nebyl pro ofsajd Ekpaie uznán. Za zmínku stála ještě rána Zavadila z trestného kopu, která letěla vysoko nad. Slezané měli sice v prvním poločase optickou převahu, ale žádnou stoprocentní šanci si nevytvořili.

Ve 49. minutě nahrával před branku Juřena, Holík hned zakončoval, jenomže jeden z hostujících hráčů srazil jeho pokus na rohový kop. Jinak ale nic zajímavého k vidění nebylo. Budějovice se před Fendricha nedostávaly téměř vůbec. V 73. minutě dával míč před bránu Holík, jenomže ani jeden z jeho spoluhráčů ho netrefil. Dvě minuty před koncem měl gól na noze Pikul. Ke smůle Slezanů jeho dělovku jeden z hostujících hráčů srazil na břevno. V samotném závěru došlo k velkému závaru v pokutovém domácích, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo.

Slezský FC Opava – České Budějovice 0:0
Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Flimmel. ŽK: Mondek, Zavadil - Javorek, Havelka, Kladrubský, Matějka, Kralik. Diváci: 2686
Opava: Fendrich - Didiba, Žídek, Večerka – Mondek, Zavadil, Texl, Holík, Helešic (85. Harazim) – Dordič (77. Pikul), Juřena (64. Dedič). Trenéři: Radoslav Kováč, Alois Skácel.
České Budějovice: Drobný – Kladrubský (46. Čolič), Králik, Talovierov, P. Novák – Ekpai (46. Mršič), Čavoš, Javorek (59. Meszároš), Havelka (88. Valenta), Brandner – L. Matějka (90. Bassey). Trenér: David Horejš.


Načítám tabulku …