Ano, hlasatel informoval o tom, že je zakázáno se po utkání pokoušet vniknout na trávník. Některá videa ovšem ukazují situace, která do civilizované země tak úplně nepatří.

Práci pak kromě pořadatelů měli i záchranáři. Na internetu kolují informace o tom, že policie si po vítězném zápase Sparty pomohla slzným plynem, což dokumentují i videa z místa.

Policista stříká „preventivně“ do davu pepřový sprej:

Fanoušci Sparty se následně srotili pod okny kabin, kde jim slavící hráči mávali a společně zpívali. Nakonec si celý tým ještě jednou vyžádali k oslavě na hrací plochu. I hodinu po zápase pak fanoušci setrvávali v prostorách boleslavského stadionu.

Ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík se postaral o vyděšenou holčičku:

„Na hřiště jsme vstoupili na žádost pořadatelů. Zaznamenali jsme jak pyrotechniku v hledišti, tak vniknutí fanoušků na vlastní plochu,“ řekla Deníku mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová s tím, že pokud by měl někdo pocit, že policie jednala neadekvátně, může podat podnět k prověření.

Oslavy titulu Sparty se zvrhly, v Mladé Boleslavi byli místní i policie proti
Obžaloba po ostudě: Policie zničila euforii Sparty, vinen je i český fotbal

Pořadatelé podle ní měli informaci, že se fanoušci chystají vstoupit na hřiště a požádali  policii o součinnost. „Jménem policie byli fanoušci vyzváni, aby nevstupovali na hrací plochu. Někteří z nich neuposlechli, a proto policie použila donucovací prostředky. Zda byl zásah policistů správný, budeme kompletně vyhodnocovat až po skončení akce,“ upřesnila policejní mluvčí.

Ne každému se povedlo přes kordon policistů dostat:

Zákrok policie a přístup domácího klubu zpochybnil i jeden z nejvyšších představitelů Sparty. Kamil Veselý, marketingový manažer letenského celku. „Snaha nevpustit fanoušky na hřiště je špatně,“ uvedl na sociální síti X.