„Fotbal umí být někdy krásný, někdy horší. Tyhle momenty se střídají podle toho, jestli proměníme šance nebo ne. A teď jsme je proměňovali,“ usmíval se po zápase trenér vítězů Jindřich Trpišovský.

Slavii se perfektně podařil začátek. Vše ovšem v páté minutě odstartovala ohromná hrubka stopera hostů Vitíka, který dal hlavou špatně malou domů a Jurečka pohodlně otevřel skóre. Se Spartou to pochopitelně zamávalo a ve třinácté minutě lovil Kovář míč ze své sítě podruhé, když jej propálil Hromada.

Zklamaný trenér Brian Priske v utkání proti Slavii
Jsem zklamaný, uvedl Priske po debaklu. Co říkal Rosický, nechtěl prozradit

Nejhorší sparťanský poločas v novodobé historii ovšem ještě ani zdaleka nekončil. Ve 30. minutě se tečovanou střelou prosadil Masopust a v nastavení první půle poslal prudkou střelu do sítě Olayinka.

Priske: Nic jsme neukázali

„Slavii jsme to strašně ulehčili, nestačili jsme fyzicky, neukázali jsme nic,“ marně hledal slova kouč Sparty Brian Priske. Jeho nadhled byl najednou pryč, uvnitř cloumaly emoce. „Omlouváme se fanouškům,“ dodal a byl rád, že ze světel kamer mohl rychle odejít.

„Povedlo se nám úplně všechno, máme obrovskou radost,“ znělo ze strany vítězů od střelce jednoho z gólů Jakuba Hromady.

Sparta v prvním derby této sezony v Edenu deklasovala Spartu.
Fanoušci Sparty reagují na potupu v derby: Priske na stavbu, vezměte zpět Vrbu

Velká pozornost byla upřena na útočníka hostů Jana Kuchtu, který v Edenu dříve působil, ale v létě posílil za vyhrocené atmosféry tým odvěkého slávistického rivala. Nedá se říct, že by atmosféru neunesl, naprosto zapadl do šedi, kterou předvedli úplně všichni hráči v rudých dresech.

„Připravovali jsme se na něj jako na každého jiného hráče. Výhoda našich stoperů byla, že ho znají,“ řekl Trpišovský.

Po přestávce úroveň hry upadla, na obou stranách neletěla přímo na branku jediná střela… Ostatně, poměr střel na bránu kopíroval výsledek – 4:0.

Slavia Praha - Sparta Praha 4:0 (4:0)

Branky: 5. Jurečka, 12. Hromada, 30. Masopust, 45.+3 Olayinka. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Paták - Klíma (video). ŽK: Tiéhi, Olayinka - Daněk, Minčev, Mejdr. Diváků: 19.370 (vyprodáno).

Slavia: Kolář - Masopust, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek - Oscar (89. Kričfaluši), Hromada (74. Tiéhi) - Douděra (66. Usor), Lingr (89. Ewerton), Olayinka - Jurečka (74. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Sparta: Kovář - Mejdr, Vitík, Sörensen, Höjer - Pavelka, Sadílek (60. Zelený) - Wiesner (39. Minčev), Daněk (39. Karabec), Haraslín (60. Čvančara) - Kuchta (74. Sáček). Trenér: Priske.