A bodovat naplno chtějí viktoriáni i v sobotním utkání s Duklou Praha.

„Věřím, že v posledním zápase základní části potvrdíme to, co se nám dařilo celou sezonu. Doufám, že s Duklou vyhrajeme a dosáhneme nejlepší domácí sezony v historii klubu,“ přeje si kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

SK Sigma - Slavia Praha. Tomáš Souček, Šimon Falta, v pozadí David Houska
Překvapí Sigma na Slavii? Všichni čekají, že prohrajeme, tuší trenér Jílek

Západočeši v minulém kole jen remizovali v Příbrami 1:1, a přišli tak o dva důležité body. Na Slavii ztrácejí aktuálně čtyři body. „Ztráta v Příbrami mě mrzí. Mohli jsme náskok Slavie stáhnout na dva body a vytvořit na ni mnohem větší tlak,“ vrací se k minulému kolu Vrba.

„Nedokázali jsme si vytvořit tolik gólových příležitostí jako v minulých zápasech, v tom jsme naše fanoušky hodně zklamali. Věřím, že to v utkání proti Dukle napravíme a budeme v útočné fázi mnohem lepší než v Příbrami,“ říká kouč Plzně.

Dukla je rozhozená

Dukle se nedaří, uzavírá tabulku s šestibodovou ztrátou na předposlední Karvinou. Tomu také odpovídá nálada v týmu.

„Pravda je, že jsme psychicky trochu unavení,“ přiznává zadák pražské Dukly Branislav Milošević. „Pokud se nám ale podaří udělat dobrý výsledek, posune nás to nahoru. Doufám, že to přijde už v Plzni,“ věří srbský obránce.

O motivaci mají postaráno také fotbalisté Viktorie. Pokud Duklu porazí, získají v patnácti domácích zápasech 43 bodů, což by bylo o bod více než v sezoně 2014/2015, kdy v Doosan Areně vybojovali 42 bodů.

Zvítězí Viktoria a přepíše klubovou historii?

Trenér Michal Tonar st. v podřepu
Zápas víkendu: Rozhodnou v neděli házenkáři Talentu o postupu do finále?