Odehrálo se v obrovském vedru na stadionu polského Górniku v Areně Zabrze. Trenér František Straka znovu postavil do akce dvě jedenáctky, výjimkou byl nizozemský obránce Ndefe, který zasáhl do obou poločasů.

Do akce šly i nové posily MFK Marek Hanousek a Matúš Čonka. Karvinští v první půli vyrobili zbytečnou penaltu, díky které se Poláci dostali do vedení, po změně stran vsítil druhý gól Wolstyński a za Karvinou korigoval v samém závěru Tomáš Weber.

„I tento zápas mi hodně ukázal,“ prozradil František Straka na klubovém webu MFK. „Oba týmy hrály organizovaně směrem dozadu, v první půlce jsme měli daleko lepší držení míče a několik příležitostí. Škoda zbytečné penalty po ztrátě na půlce hřiště, ale to se stává,“ nebral jednogólové manko soupeře Straka nijak tragicky.

„Plno věcí se mi naopak líbilo, ovšem byly tam i jiné, na kterých musíme určitě zapracovat,“ uznal.

Jeho kádr se nicméně formuje. Na startu přípravy přišlo do Karviné na testy hned šest fotbalistů. Mimo jiné Samir Benamar, Němec původem z Maroka, který může hrát na levé straně zálohy i obrany, nebo mladý ukrajinský útočník Artěm Vystavnij. „Dostal jsem na ně tipy od svých někdejších hráčů, kteří jsou už teď trenéry,“ řekl František Straka.

Nadějně se jevil příchod zkušeného obránce Teplic Jana Kroba. „Ale sešlo z toho, protože jsem měl pocit, že Karviná je pro něj moc daleko,“ přiznal Straka. „Chci v kádru hráče, co chtějí makat a bojovat za region. I ti, co přicházejí z venku, musejí ukázat, že Karviná je jejich klub,“ připomněl Straka nově příchozím.

V týdnu Karvinští vyřadili z kádru Ukrajince Vystavného a také Pavola Ilka a Filipa Oršulu, který se připojil minulý pátek. Aktuálně v kádru zůstává dvojice hráčů na zkoušce - Martin Kouřil z Varnsdorfu a již zmiňovaný Nizozemec Gigli Ndefe z Waalwijku.

Šanci dostávají i dorostenci a hráči z juniorky jako Vlachovský, Putyera, Wala či Fokaidis.

Górnik Zabrze – MFK Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 43. z pen. Angulo, 51. Wolsztyński – 90. T. Weber.

Karviná 1. poločas: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka – Hanousek – Galuška, Lingr, Janečka, Puchel – Petráň.

Karviná 2. poločas: Hrdlička – Putyera, Krivák, Stropek, Ndefe (60. Guba) – Smrž – Fokaidis, Bukata, T. Weber, Tusjak – Vlachovský. Trenér: Straka.