„Vždycky jsem vnímal Baník jako jeden z nejlepších týmů české ligy. Teď jsem jeho součástí a budu ho chtít dotáhnout co nejvýše. Přišel jsem hrát o Evropu. Udělám vše pro to, aby se nám to podařilo,“ řekl Potočný.

Nové angažmá si zatím pochvaluje. V přípravě podával dobré výkony.

„V Ostravě se mi moc líbí. Když jsem na Baník přijel, byl jsem trochu vykulený. Je to tady všechno nové a krásné, nic nám nechybí. Tohle jsem v kariéře ještě nezažil. Moc si toho vážím, že jsem tady,“ podotkl Potočný.

Ve městě zatím na své nejbližší teprve čeká. Brzy by se měl ale dočkat. „V Ostravě jsem teď ještě sám. Jsem ženatý, mám tříletého syna a dva psy. Rodina mi pochopitelně chybí. Už se těším, až se sem přestěhují. Do týdne dvou by tady se mnou měla rodina být,“ prozradil Potočný.

Za partu v kabině je rád. „Znám půlku kádru. Sedím vedle Jirky Fleišmana, se kterým se znám z Liberce. S Robertem Hrubým jsem hrával v Teplicích. S Martinem Fillem jsme už byli dvakrát na večeři,“ přiblížil Potočný.

Z fanoušků Baníku je nadšený. „Těšil jsem se na ně. Když jsem tady nastupoval jako soupeř, vždy jsem z nich měl husí kůži. Jsou to tahouni mužstva. Nemůžu se dočkat, až je uslyším,“ dodal Roman Potočný, který ve 140 ligových zápasech vstřelil 30 gólů a na 15 přihrál.