Po sezoně mu končila smlouva a dával najevo, že jí nechce prodloužit. A protože by pak byl volným hráčem, proto Sigma kývla už teď na nabídku ze západu Čech, aby za klíčového hráče získala alespoň nějaké odstupné. V létě by totiž odešel bez náhrady. Finanční záležitosti kluby nezveřejnily, ale spekuluje se o částce kolem milionu korun.

„Nabídka z Viktorky mě velmi potěšila a jsem rád, že došlo k dohodě klubů. Je to pro mě obrovská výzva, na kterou se těším a budu chtít týmu pomoci,“ prohlásil Šimon Falta po podpisu smlouvy, která je na dva a půl roku. V pondělí už v Plzni poprvé trénoval, vybral si dres s číslem 21.

„První dojmy jsou skvělé, zázemí i prostředí Doosan Areny se mi moc líbí,“ doplnil 27letý středopolař.

Po roce a půl se tak setká opět v jednom dresu s Lukášem Kalvachem. Ten přišel z Olomouce do Plzně loni v létě a hned si získal pevné místo v základní sestavě. V to stejné teď věří i Falta, i když ví, že konkurence v plzeňské středové formaci je veliká.

„Šimon dlouhodobě prokazuje svou kvalitu. Stal se oporou týmu, nastupoval do většiny zápasů a podával kvalitní výkony, čímž nás zaujal a jsem rád, že ho nyní můžeme přivítat v našem dresu,“ uvedl generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek a i on připomněl Kalvachův případ.

Klíčová postava týmu

„Věřím, že Šimon půjde ve stopách Lukáše, který se velmi brzy stal jednou z klíčových postav našeho týmu. Podle mě velmi dobře zapadne i do kabiny a samozřejmě mu přeju, aby se mu u nás dařilo,“ dodal Šádek na adresu hráče, který v profesionální kariéře mění klub poprvé. V Sigmě byl od 14 let.

Falta bude první, a zdá se, že i jedinou novou tváří, v plzeňské Viktorie. Klub v zimní pauze pouze změnil hostování Staňka z Českých Budějovic na přestup a ze stejného klubu si stáhl z hostování mladíky Šulce s Matějkou a v přípravě dostali šanci i dva hráči z třetiligového béčka Mika a Koželuh. Naopak na hostování odešli Řezník (Ml. Boleslav), Pernica (Brno) a Alvir (Č. Budějovice).