„Intenzivně jednáme, po víkendu může být hotovo,“ říkal na úterní besedě s fanoušky Sigmy Ladislav Minář. A opravdu se tak stalo. V pondělí odpoledne oba kluby přestup talentovaného záložníka potvrdily.

Devatenáctiletý fotbalista měl na Letné podepsat víceletou smlouvu, podmínky transferu ale kluby po dohodě nebudou zveřejňovat.

„Jednání se Spartou byla dlouhá a tvrdá. Nakonec ale splnila podmínky, které jsou pro Sigmu výhodné. Kryštof Daněk měl o přestup také zájem a za této situace jsme mu nechtěli bránit v dalším rozvoji jeho talentu. Za odvedené služby mu děkujeme a přejeme mu do budoucna hodně štěstí. Věříme, že dále rozvine svůj potenciál a potvrdí, že Sigma umí vychovávat hráče pro evropský fotbal,“ uvedl pro web Sigmy Ladislav Minář.

Adam Hložek (vlevo) v zápase se Švýcarskem.
Leverkusen je skvělá volba, nemůže se dočkat Hložek. A Sparta? Třeba se vrátím

Kryštof Daněk přišel do Sigmy v osmi letech z Chválkovic a v olomouckém klubu prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Debut v nejvyšší soutěži přišel 26. května 2020 proti Slovácku, první branku pak vstřelil 23. ledna následujícího roku Opavě. Celkově za Sigmu stihl odehrát 55 ligových utkání, v nichž se trefil pětkrát. V právě skončeném ročníku byl na hřišti 29 krát a dal dva góly.

„Jsem rád, že mi Sigma umožnila nabídku Sparty přijmout. Cítím, že je správný čas udělat v kariéře další krok. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za podporu, také všem trenérům za to, že jsem se mohl dál posouvat. Sigmě budu dál fandit a věřím, že se jí bude dařit,“ komentovala nová posila Sparty Kryštof Daněk.

„Kryštof patří bezesporu mezi nejzajímavější mladé fotbalisty Česka, který k nespornému potenciálu přidává již cenné zkušenosti. Díky herní inteligenci se jedná o ofenzivního hráče využitelného na vícero pozicích, což ho řadí mezi velmi úzkou a ceněnou skupinu fotbalistů," uvedl Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce agentury Sport Invest, která Daňka zastupuje.