I když na Střeleckém ostrově proti Českým Budějovicím od 43. minuty po trefě Javorka prohrávali, ve druhém poločase výsledek brankami stopera Buchty a střídajícího Dramého otočili a nakonec domů odvezli cennou výhru 2:1.

Zatímco Ševci ukončili sérii tří porážek v řadě, Jihočeši už devětkrát za sebou nevyhráli a dál čekají na první letošní vítězství.

Trenér Páník postrádal při ligovém restartu tři hráče. Hostům na jihu Čech scházeli Conde, Matejov a Martínez, v sestavě Dynama se naopak poprvé objevila letní posila z pražské Slavie, nizozemský útočník Mick van Buren.

Ševci hned v úvodu střetnutí přečkali velkou šanci soupeře. Po rohu Čoliče zakončoval neobsazený stoper Talovierov. Jeho pokus skončila ale těsně mimo.

Moravané poprvé zahrozili po čtvrt hodině hry. Hlavička Jawa šla rovněž o kousek vedle. Ve 34. minuty se do zakončení dostal obránce Buchta, ale trefil jenom dobře postaveného Drobného.

Fastav v první půli nehrál špatně, těsně před přestávkou ale inkasoval laciný gól. Mršič parádním pasem našel rozběhnutého Čoliče, který se prodral do vápna, v souboji s Čanturišvilim upadl. Míč se však šťastně odrazil k osamocenému Javorkovi a ten propálil bezmocného Dostála.

Ševci se po přestávce výrazně zvedli, protivníka zmáčkli a vehementně se snažili o vyrovnání. Hosté měli velký tlak, nápor přinesl dorážku Čanturišviliho a střelu střídajícího Dramého do tyče.

Na 1:1 srovnal až zlínský stoper Buchta. Spolehlivý zadák Fastavu se v 63. minutě trefil po rohu Čanturišviliho a hlavičce Poznara.

Pasivní Dynamo se po obdrženém brance probralo a začalo zase útočit. Obrovskou šanci po standardní situaci zazdil slovenský stoper Skovajsa.

Zlíňané nepříjemnou chvíli přečkali a po další standardce protivníka bleskově udeřili.

Mizernou rozehrávku Českých Budějovic nekompromisně potrestal střídající Dramé. Francouzský rychlík po úniku a přihrávce Čanturišvili završil parádní obrat.

České Budějovice se v závěrečné čtvrthodině hnaly za vyrovnáním, Brandnera dvakrát vychytal Dostál, na druhé straně neuspěl Jawo.

Ševci zvítězili v Českých Budějovicích 2:1 a v tabulce se dostali před Slovácko na deváté místo.

Nyní má FORTUNA:LIGA reprezentační přestávku. Hned po ní ševci doma na Letné vyzvou plzeňskou Viktorii.

FORTUNA:LIGA, 7.kolo -

SK Dynamo České Budějovice – FC Fastav Zlín 1:2 (1:0)

Branky: 43. Petr Javorek – 63. Petr Buchta, 76. Youba Dramé

Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Melichar (Černý)

Žluté karty: Čavoš – Janetzký, Buchta

Bez diváků

České Budějovice: Drobný – Čolić (66. Novák), Králik, Talovierov, Skovajsa – Čavoš, Havelka (79. Bassey) – Van Buren, Javorek, Mršić (66. Mészáros) – Brandner (85. Jánošík). Trenér: Horejš.

Zlín: Dostál – Cedidla, Buchta, Procházka – Fantiš, Hlinka, Jiráček, Čanturišvili – Jawo (90.+2. Simerský), Poznar, Janetzký (46. Dramé). Trenér: Páník.