„Všichni se moc těšíme. Jsme zvědaví, jak to tam bude vypadat, kolik přijde lidí. Určitě nás čeká kvalitní soupeř, hrozně těžké utkání. Uvidíme, jak to Fenerbahce pojme. Zda nás bude presovat, nebo bude spíš vyčkávat, ale podle mě na nás hned nalezou a bude to chtít co nejdřív rozhodnout,“ míní fotbalista Slovácka Jan Kalabiška.

Pro Moravany půjde o premiérový zápas v této soutěži. Na evropské scéně se klub z Uherského Hradiště představil pouze loni, ale ve druhém předkole Evropské konferenční ligy vypadl po pokutových kopech s bulharským týmem Lokomotiv Plovdiv.

Teď chtějí Petržela a spol. dojít dál, přes silné protivníky se probít až do základní skupiny.

V cestě ale nyní stojí druhý tým uplynulého ročníku turecké ligy. „Fenerbahce má obrovskou kvalita. Ekonomicky i hráčsky je někde jinde, ale pořád si myslím, že se na to dá nachystat,“ je přesvědčený kouč Slovácka Martin Svědík.

Pokud chce tým uspět, musí podat daleko koncentrovanější výkon než v sobotu v Brně, kde na hřišti nováčka remizoval 2:2. „Jestliže budeme mít v Turecku taková okýnka vzadu, nedopadne to dobře,“ tuší Svědík.

K dispozici má kompletní tým. Oproti víkendovému střetnutí se dají očekávat jen kosmetické změny v sestavě. Velký otazník visí jenom nad pozicí útočníka.

Fotbalisty Slovácka po triumfu v MOL Cupu čekají další velké zápasy.
Experti: Žádný propadák! Slovácko může Fenerbahce potrápit, změnit historii

Proti Zbrojovce nastoupil na hrotu předělaný levý bek Kalabiška. I když vyloženě nepropadl, gól nedal. Teď třeba přijde řada na některého z forvardů, hosté ale zřejmě znovu nastoupí bez klasického útočníka a s defenzivnější taktikou.

„Bude to zase hodně o nás, o prvním zápase. Důležité bude, aby nás nepohltila atmosféra. My ale nemusíme mít z ničeho strach. Víme, že s těmito týmu dokážeme hrát,“ burcuje Svědík.

Turecká první liga začne až o víkendu, takže Fenerbahce má za sebou zatím jen zápasy druhého předkola Ligy mistrů. V něm po výsledcích 0:0 a 1:2 po prodloužení nepřešel přes Dynamo Kyjev.

Devatenáctinásobný mistr Turecka hraje své zápasy na stadionu v asijské části města s kapacitou 50.500 diváků. „Nedokážu odhadnout, kolik lidí přijde, ale i deset či dvacet tisíc fanoušků dokáže vytvořit pekelnou atmosféru," uvedl kapitán Slovácka Michal Kadlec, který ve Fenerbahce strávil tři sezony a v roce 2014 s ním získal zatím poslední mistrovský titul.

Čtvrteční zápas v Istanbulu začíná v 19:00 SELČ, přímým přenosem jej přenáší ČT4 Sport. Fanoušci Slovácka jej ale mohou sledovat mimo jiné na velkoplošné projekci na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.