Jak snášíte nucenou pauzu od fotbalu?
První dny jsem se v podstatě nezastavil, protože žádostí o různá vyjádření od médií neubývalo, ale pak, když se situace uklidnila, tak člověk přeci jen chce svůj čas využít nějaký způsobem smysluplně. Začal jsem tedy připravovat kompletní grafický layout na novou sezónu. Sice v tuhle chvíli nevíme, kdy přesně přijde, ale veškeré podklady budou potřeba. Je to práce na několik dnů, tak je lepší to mít dopředu hotové. Jde o všechny možné formáty – od billboardů přes plakáty až po veškeré inzerce v médiích. S kolegy Kučerou a Hruškou jsme také dávali dohromady podobu dresu na novou sezónu, co se týče reklam partnerů. Ale ani tímhle vším by člověk celou pauzu nevyplnil, takže jsem zavítal do svého skladu na stadionu a začal se probírat archivními materiály. Zajímaly mě hlavně video, abych pro fanoušky mohl připravit vzpomínky v podobě záznamů a sestřihů.

Co jste objevil?
Bohužel náš archiv není moc rozsáhlý. Myslím, že nikdo se tím úplně dopodrobna předtím nezaobíral, takže toho zase tolik nebylo. Ovšem sestřihy z různých sezón od roku 1999 do 2011 tam nechyběly, stejně tak některé pohárové zápasy a některá utkání z ligy, takže jsem si říkal, že by bylo super je přinést našim fanouškům, aby měli aspoň nějakou fotbalovou zábavu v této složité době.

Utkání 10. kola Fortuna ligy - Sparta Praha vs. Slavia Praha
Fotbalové týmy šetří. Nemine to ani hráče

Hodně z tohoto archivního materiálu je určitě ještě na VHS. Jak je složité dostat vše z kazet do finální podoby, kterou pak vysíláte na klubové stránce Facebooku nebo na kanálu YouTube?
Musím říct, že žádná legrace to není. Zapojil jsem do toho skoro všechnu elektroniku, co mám k dispozici (smích). Ze stadionu jsem si vypůjčil starý přehrávač VHS a DVD rekordér. Na těchto dvou zařízeních nejprve kazetu dostanu na DVD, z něj pak ve svém již hodně starém notebooku, který však má ještě DVD mechaniku, stáhnu videosoubory z DVD na flash disk, přenesu je na svůj nynější osobní počítač, kde je převedu z VOB formátu na mp4. Následně ve svém pracovním notebooku už s nimi pracuji ve střihacím programu a upravuji je. Většina z materiálů je navíc ještě ve formátu obrazu 4:3, takže jsem nechtěl, aby po stranách byly ty dva černé pruhy. proto tam přidávám místo nich naší grafiku.

Takže disponujete takovým domácím studiem?
V podstatě mám teď na pracovním stole tři notebooky. A k tomu hlavnímu ještě připojený externí monitor, takže čtyři obrazovky celkem. Od stolu rovnu vidím i na starou televizi připojenou k videopřehrávači s DVD rekordérem. Občas si dělám legraci, že to tu je jak v centrále NASA (smích)

Jak vaši aktivitu vnímají doma? Ne každému by to asi prošlo, partnerky podobných nadšenců nemají vždy pochopení.
Manželka je ráda, že mohu pracovat v této době doma.. Navíc se nám před dvěma týdny narodila dcera. Ale říká, že jsem se pro archivní pátrání tak nadchnul, že jim trávím víc času, než když bývám v kanceláři na stadionu, takže si to samozřejmě vyslechnu své. (smích) Naštěstí všechno probíhá v mé pracovně. Kdybych totiž na televizi v obýváku připojil video, že budu nahrávat zápasy místo toho, aby běžela Ulice nebo Ordinace, tak bych byl asi bez večeře. (smích)

Říkáte, že jste se pro to nadchnul, ale přitom archiv klubu nebyl tak rozsáhlý, tak z čeho čerpáte?
Musím moc poděkovat všem, kteří se mi ozvali, že nějaké historické materiály mají. Například váš kolega Fanda Bílek mi poskytl zápasy s Dortmundem a některé ligové duely, některé modernější zápasy mi zase na DVD zapůjčil Martin Štrobl z našeho Fanklubu. Největší poděkování musí v tomhle ohledu patřit samozřejmě Pavlu Nohálovi, který tvoří i naší historickou sekci na webu.

Proč právě jemu?
Je opravdu neuvěřitelné, co on má všechno ve svých archivech. Díky němu máme například reportáž o utkání Teplice – Vítkovice z roku 1952 nebo i reportáže z 80. let minulého století. Doplnil náš archiv také o sestřihy z posledních druholigových a začínajících prvoligových let. Navíc má i mnoho zajímavých zápasů od roku 1996. Sestřihy jednotlivých sezón bych po jejich zveřejnění chtěl doplnit právě i do historické sekce na webu, aby se dali lehce najít. Takže ten, kdo přijde na náš web do sekce historie, si klikne na zápas, který by chtěl vidět. Bude to jednoduché.

Paulo Dybala (uprostřed) z Juventusu se raduje z gólu proti Manchesteru United.
Hvězda Juventusu popsala průběh koronaviru. Měl jsem silné příznaky, přiznává