„Nic takového jsem nezažil. Extrém,“ vrtěl slávistický trenér Jindřich Trpišovský hlavou nad tím, co všechno se ještě může stát. V mnohonásobně vydezinfikovaných útrobách stadionu v Edenu se totiž znovu (v této sezoně poněkolikáté) rozmohl covid-19. A ve velkém stylu…

Přes dvacet nakažených

„Během prvních tří dnů přípravy jsme měli 22 pozitivních,“ žasl Trpišovský, jenž ostatně sám musel do karantény. Vedoucí tým FORTUNA:LIGY zrušil soustředění v Portugalsku, tým byl v kontaktu jen na dálku. Na hřišti začali slávisté pořádně trénovat až tento týden. Přípravný duel? Nepřicházel v úvahu. Už v sobotu přitom Slavia hraje s Olomoucí.

„Pro hráče, kteří byli v karanténě, to může být složitější, ale hráli jsme ještě den před Vánocemi, takže pauza nebyla tak dlouhá,“ nebojí se Trpišovský.

Koronavirus straší fotbalisty. Dohraje se liga?
Podivné testy Slavie, (ne)odložené zápasy? Už ne. Liga má nová pravidla

Horší je, že mimo hru je stále devět slávistů. Opakované návraty nákazy podle kouče rozleptávají hlavně psychiku. „Všichni se upínali k tomu, že až se promoříme, doba bude normálnější, ale ukazuje se, že to tak vůbec být nemusí,“ rezignovaně krčí rameny trenér obhájců titulu.

O ten by slávisty ráda připravila Sparta, ale ani na Letné není všechno ideální.

Start na Baníku

Rozdíl je, že svěřenci trenéra Václava Kotala si během pauzy alespoň „začutali“: Chrudimi dali na zasněženém Strahově osm gólů, ale na Českých Budějovicích si vylámali zuby. Prohra 0:1 (hrálo se 3x40 minut) svědčí o tom, že sparťané i nadále marně hledají herní pohodu ze začátku sezony.

„Snad jsme si góly nechali na mistrovská utkání,“ poznamenal Kotal. V jeho kádru víc než covid řádí zranění. I proto v neděli na Baníku zřejmě dostane šanci v základní sestavě třeba sedmnáctiletý stoper Martin Vitík. „Liga nás prověří, ale těšíme se,“ hlásí Vitíkův kolega Dávid Hancko.

Změní prazvláštní zimní pauza něco na poměrech na špici tabulky?