Tisíce rukou hromově rozezvučely Eden ještě před úvodním hvizdem – o čestný výkop se totiž postaral legendární slávistický bek a čerstvý oslavenec „osmdesátky“ Jan Lála. Hned poté se domácí, posílení čtvrteční výhrou nad Bordeaux v Evropské lize, vydali na hon za první příčkou.

A nutno podotknout, že elánu měli slávisté v první půli skutečně na rozdávání. Svědčil o tom především poměr dvanácti střel ku dvěma, přičemž zakřiknuté Bohemians od vyšší ztráty několikrát zachránil pouze ve slušné formě chytající Valeš.

A přece to byli právě klokani, kdo málem slavil jako první. Martin Hašek, penaltový smolař z posledního střetnutí se Zlínem, vyslal ve třinácté minutě zpoza vápna nevinně vypadající projektil, ten však ve vzduchu zaplaval a za zády překvapeného Koláře rozezvučel břevno.

Jediným střelcem Zmrhal

Sešívaným musel ve 26. minutě nuceně střídat jediný útočník Tecl, to ale na jejich celkové převaze neubralo. Naopak – na dělovky Stocha a Zmrhala či technický pokus střídajícího Matouška sice ještě Valeš reagovat dokázal, na další Zmrhalovu přízemní střelu už byl však krátký – 1:0.

Slavia hru kontrolovala i po pauze, mladý výběr trenéra Martina Haška se na druhé straně dostával do příležitostí pouze sporadicky. Chyběla odvaha i větší důraz. Když už si hosté poblíž Kolářova vymezeného území náznak šance vytvořili, míč zpravidla skončil na kopačkách domácích.

Jediný pokus s gólovými parametry Bohemians ve druhé půli vyslali v 66. minutě, aktivní Nečas nicméně dorážku po střele Vodháněla nasměroval pouze do Ngadeua. Kamerunský stoper měl štěstí, balon totiž po odrazu minul prostor mezi tyčemi „sešívané“ kasy pouze o několik centimetrů.

Nervózní závěr si už Slavia za mohutného skandování svých příznivců pohlídala. Splnila si tak cíl, po těsném triumfu totiž v čele tabulky FORTUNA:LIGY vystřídala Spartu. Bohemians naopak zůstávají na sedmé příčce.

SK Slavia Praha – Bohemians Praha 1905  1:0  (1:0)

Branky: 38. Zmrhal. Rozhodčí: Pechanec – Nádvorník, Ratajová. ŽK: 83. Zelený, 90. Frydrych – 86. Krch. Diváci: 15 272.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Zelený – Hušbauer, Souček – Stoch (87. Frydrych), Baluta (68. Traoré), Zmrhal – Tecl (26. Matoušek). Trenér: Jindřich Trpišovský.

Bohemians: Valeš – Dostál, Krch, Bederka, Schumacher (85. Šmíd) – Reiter, F. Hašek, M. Hašek, Záviška – Vodháněl (76. Bartek), Nečas. Trenér: Martin Hašek.