Kotalík přišel na Letnou před čtyřmi lety a byl u postupu do čtvrtfinále Evropské ligy v roce 2016. Poté se ale stal častým terčem zloby fanoušků, neboť v posledních třech sezonách Sparta v evropských pohárech skončila už v předkolech a v české lize čeká na titul od roku 2014.

"Adam působil na Spartě ve složitém období, které pro nás s výjimkou účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy a vítězství v základní skupině Evropské ligy v následujícím ročníku nebylo úspěšné," uvedl na klubovém webu předseda představenstva Křetínský.

Nespravedlivý tlak 

"Přesto mu patří za jeho práci velké poděkování. Často čelil velkému tlaku, který v mnoha případech nebyl spravedlivý. Adam dokázal významně rozšířit rádius Sparty v oblasti transferů. Byli jsme schopni získat kvalitní hráče z různých zahraničních soutěží a realizovat ekonomicky velmi úspěšné transfery směrem ven z klubu," přidal Křetínský.

Kotalíkovy povinnosti s výjimkou jednání o přestupech a hráčských smlouvách převezme sportovní ředitel Tomáš Rosický. "V oblasti významných transferů a hráčských smluv budeme spolupracovat s vybraným advokátem. Jeho jméno oznámíme v průběhu krátké doby," dodal generální ředitel František Čupr.