"Vzhledem k našim bodovým ziskům jsme věděli, že nás čeká důležitý zápas, který může napovědět, do jaké části tabulky patříme. Na hráčích byla patrná velká tíha zodpovědnosti. Loňský ročník jsme projeli takovým způsobem, že jsme se nedostali do situace, kdy jsme museli takto vážně sledovat soupeře pod námi," mínil trenér Bohemian Martin Hašek.

Jeho svěřenci v první půli hráli výborně, ale k vedení 1:0 nedokázali přidat gólovou pojistku, která by mohla odpor hostů definitivně zlomit. Když pak v 55. minutě poslal rozhodčí předčasně do šaten příbramského Soldáta, vypadalo to, že domácí tříbodový zisk uhájí. Ti ovšem najednou přestali hrát a místo toho, aby 35 minut přesilovky využili, inkasovali vyrovnávací trefu po hlavičce Keity. Ten dělal obraně Bohemians a osm minut před koncem pak stadion oněměl úplně, když se ve skrumáži prosadil Voltr - 1:2.

"Trefil jsem se v lize po roce," usmíval se po zápase. "Jen mě mrzí, že jsme to nedokázali dotáhnout do konce. Za výkon ve druhém poločase bychom si to zasloužili," dodal.

Utkání 16. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - FC Slovácko, 24. listopadu 2018 v Ostravě. (vlevo) Jiří Kejčí a Jakub Šašinka.
Slovácko šokovalo Ostravu. Tříbrankovou výhru dirigoval Havlík

"První střelu se mi podařilo zblokovat, ani nevím, kudy míč prošel. Voltr pak byl hladovější než náš obránce a dorazil to," okomentoval Voltrovu trefu brankář Bohemians Tomáš Fryšták, který se do branky vrátil po dlouhé přestávce. Do sestavy se nedostal po vyloučení právě v Příbrami. "Byla to dlouhá doba, těšil jsem se, až zase dostanu šanci."

Příbrami se tak povedlo to, co na Spartě. I v deseti dokázali smazat nepříznivý stav. A i jako v pátém kole na Letné, tak i tentokrát z toho nakonec byla remíza 2:2. Domácí totiž vrhli všechny síly do útoku, rozhodčí oznámil, že přidá čtyři minuty a v polovině nastavení se přesnou střelou k tyči prosadil Krch.

"Zasloužený, šťastný bod," přiznal příbramský kouč Josef Csaplár. "Klobouk dolů, jak k tomu hráči lidsky přistoupili po vyloučení, ale chybí nám tam prostě kvalita."

Karvinští (v zeleném) podlehli Slavii 1:3.
Video poslalo Karvinou na poslední místo. Slavii podlehla 1:3

Martin Hašek byl hodně rozčarovaný. "S výsledkem i výkonem nemůžeme být spokojení. Ve druhých poločasech dojíždíme na naše problémy. V prvním poločase jsme byli jasně lepší, ve druhém to byla obehraná písnička," poznamenal.

Situace ve druhé polovině tabulky se tak po odehraných víkendových zápasech hodně zamotala. Předposlední patnáctá Dukla ztrácí na osmou Mladou Boleslav pouhé čtyři body.