"Ligový výbor v nejbližších dnech učiní rozhodnutí o ukončení soutěžního ročníku FORTUNA:LIGY bez určení konečného pořadí družstev," oznámila Ligová fotbalová asociace. Podle nejnovějších zpráv se tak stane zřejmě v pátek.

Ročník už nelze dále prodlužovat - Evropská fotbalová unie nařídila, aby se domácí soutěže odehrály nejpozději do 2. srpna.

Izolace i dezinfekce

Nejmenovaný hráč Opavy měl pocítit obtíže v úterý a ve středu. „Čekáme na potvrzení,“ řekl Deníku mluvčí SFC Opava Jan Šimek.

Brzy přišlo. Podle ředitelky krajské hygienické stanice Pavly Svrčinové proto musí nyní celý tým do izolace.

„Všichni musí jít do karantény, všichni na testy. Objednáváme je na testy, pak budou 14 dní v karanténě, potom půjdou znovu na testy. Také nařizujeme dezinfekci celého stadionu včetně masáží, rehabilitací, šaten," uvedla na tiskové konferenci Svrčinová.

Zápas Opava - Olomouc byl odložen, stejně jako další dvě utkání ve skupině o záchranu.

Starka: Je konec

Do regulérního konce zbývala dohrát poslední dvě kola. V ohrožení sestupu byly jak Opava, tak Příbram a Karviná. Po zasedání grémia Ligové fotbalové asociace bylo jasné, že spadne jen jeden tým (a postoupí Pardubice, Brno a Dukla). Jenže to mělo podmínku: soutěž se dohraje.

Když ne, nikdo nesestoupí a Dukla bude mít smůlu. "Trochu jsme s tím počítali," přiznal ředitel mužstva z Julisky Pavel Vandas.

Prezident příbramského klubu Jaroslav Starka, kterého zpráva zastihla na cestě z dovolené v Rakousku právě na utkání, označil v telefonickém rozhovoru pro rádio Impuls dohrání soutěže za nereálné.

„Bylo domluveno, že pokud se ty dva zápasy neodehrají, je konec soutěže,“ řekl s tím, že by mělo dojít na scénář, kdy z nejvyšší soutěže nespadne žádný tým a dva postoupí z druhé ligy. Pro Příbram, která takový postup prosazovala ještě před rozhodnutím o dohrání skupiny o záchranu, by to znamenalo jistou záchranu.