Příbram navázala na povedené vystoupení proti Jablonci. A stejně jako v duelu se Severočechy mohla hned v úvodu udeřit. Ve 2. minutě našel centrující Zeman přesně hlavu kapitána Rezka, který však spolupráci dvou explzeňských fotbalistů zakončil těsně nad branku.

Záhy dal o sobě poprvé vědět i hostující favorit. Kalvach ale z hranice pokutového území mířil doprostřed branky, kde našel náruč připraveného brankáře Boháče. Další ohrožení příbramské branky měl na svědomí Hořava, ale přestřelil.

Na třetí pokus už se však Plzeň dočkala. Ve 23. minutě se v pokutovém území uvolnil kanonýr Michael Krmenčík a střelou do protipohybu Marka Boháče otevřel gólový účet zápasu.

O čtyři minuty později se málem dočkali druhé trefy. Pokus Limberského, ale skončil jen těsně vedle pravé tyče domácí branky. Hosté měli v těchto chvílích optickou herní převahu a častěji drželi míč na svých kopačkách. Středočeši však pokračovali v sympatickém výkonu a srdnatě bojovali.

Ve 34. minutě se pak dostavila zasloužená odměna. Zeman opět přesně nacentroval, tentokrát našel hlavu Marka Alvira, který se uklidil míč pod břevno a vyrovnal na 1:1. Tento stav vydržel až do přestávky. A to i proto, že v závěru prvního poločasu skončil po přímém kopu Hořavy v příbramské brance místo míče obránce Radim Řezník.

Jaromír Jágr při turnaji v Bolzanu, kam se vrátil po pětadvaceti letech.
Bolzano na něj nezapomnělo. "Fanoušci tu hokej milují," říkal Jágr

Po změně stran pokračovala u Litavky tuhá bitva, ve které s přibývajícím časem sílil tlak Západočechů. Příbram ale dlouho odolávala. Jednou jí zachránila tyč, pak dvěma skvělými zákroky brankář Boháč, který vychytal Kalvacha i Krmenčíka.

Paradoxně tak v 77. minutě docílili branky domácí, když se míč v malém vápně dostal k Michalu Škodovi a nejlepší ligový střelec prostřelil Hrušku. Sudí však branku neuznal pro ofsajdové postavení příbramského útočníka.

Rozhodnutí tak nakonec přinesla 81. minuta, ve které vypálil Jan Kopic a jeho tečovaná střela obloučkem zapadla na zadní tyč příbramské branky. Příbram už se v závěru na odpověď nezmohla, navíc dohrávala v deseti, poté co dvě minuty před koncem viděl druhou žlutou kartu Rezek.

Ohlasy:
Roman Nádvorník: „Předvedli jsme kvalitní první poločas. Ve druhém se projevila kvalita Plzně. Nakonec jsme dostali hloupý gól. Kdyby si předtím Škoda pohlídal ofsajdové postavení, mohlo to být jinak. Plzeň ale vyhrála zaslouženě, ačkoliv bych si přál remízu. I tak ale musím hráče za výkon pochválit.“

Jan Kopic: „Věděli jsme, že v naší situaci si nemůžeme dovolit ztratit. Nakonec jsme zápas zvládli a myslím, že jsme zvítězili zaslouženě. Hlavně ve druhém poločase jsme si totiž vytvořili několik gólových šancí."

1. FK Příbram – Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)

Branky: 34. Alvir – 21. Krmenčík, 81. J. Kopic ŽK: 44. Ma. Zeman (PRI), 70. Soldát (PRI), 75. Jan Rezek (PRI), 87. Šimek (PRI) – 6. Hořava (PLZ), 55. Al. Čermák (PLZ), 59. Kalvach (PLZ), 73. Řezník (PLZ), 90+3. Limberský (PLZ), 90+4. A. Hruška (PLZ) 88. Jan Rezek (PRI). Rozhodčí: Pavel Franěk. Asistenti: Zdeněk Dobrovolný, Zdeněk Koval. Čtvrtý rozhodčí: Jan Petřík. VAR: Ondřej Lerch. Asistent VAR: David Hock. Diváci: 5862

1.FK Příbram: Boháč – Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanović (89. Dramé) – Alvir, Jan Rezek (C), Soldát (85. Voltr), Ma. Zeman, Polidar – Michal Škoda.
Náhradníci: Kočí – Hájek, T. Jablonský, Voltr, Antwi, Nový, Dramé.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Kalvach, Hořava – J. Kopic, Al. Čermák (90. Pernica), J. Kovařík (71. Hloušek) – Krmenčík (78. Chorý).

Prezident Spartaku Příbram Vladimír Králíček.
Vladimir Králíček: Spartak Příbram by předčil Slavii i Spartu