Dánský kouč se podle médií už minulý týden dohodl v Rotterdamu na podmínkách smlouvy. Potřeboval ale vše posvětit i od Sparty, protože loni v říjnu prodloužil na Letné kontrakt do roku 2026. O odstupném ve výši 1,7 milionu eur informoval dánský server Bold.

Nizozemský vicemistr, který má jistou účast v Lize mistrů, chtěl mít podle médií jasno o Priskem do soboty. Jinak by prý začal jednat s dalším kandidátem Angličanem Grahamem Potterem, někdejším koučem Chelsea, Swansea či Brightonu.

Priske trénoval Spartu dva roky. Hned v první sezoně jí pomohl ukončit devítileté čekání na mistrovský titul. Letos s ní ligový triumf obhájil a navíc přidal i prvenství v domácím poháru.

Sedmačtyřicetiletý kouč vedl v minulosti jako hlavní trenér Antverpy a Midtjylland, s nímž v sezoně 2019/20 vyhrál dánskou ligu. Následně prošel s dánským klubem poprvé v historii do hlavní fáze Ligy mistrů, když v závěrečném kvalifikačním play off vyřadil pražskou Slavii.

Sparťané slaví mistrovský titul:

Sparťané slaví svůj 38. mistrovský titul! | Video: Martin Bouška

Feyenoord s českým reprezentantem Ondřejem Lingrem získal v dubnu Nizozemský pohár a v lize skončil druhý za PSV Eindhoven.