Slavia je navíc zásobárnou reprezentace. Nabitý program spojený s únavou se pochopitelně podepisuje na hráčích, kteří to odnáší častými zraněními.

Sešívaní s tím mají neblahé zkušenosti. I teď, kdy sezona vrcholí, bude Jindřich Trpišovký postrádat dalšího klíčového muže svého týmu. Před nedělním hitem s Plzní o první místo přišla Slavia o Lukáše Masopusta.

Jan Sýkora se po přestupu do Plzně sešel se svým bratrem Václavem, který je tady kondičním koučem Regionální fotbalové akademie.
Jak vidí šlágr ligy bratři? Věří týmům svých slavnějších sourozenců

Reprezentační záložník si přivodil zranění v přátelském utkání ve Walesu. Prvotní prognózy odhadovaly šestitýdenní absenci. Podle kouče Trpišovského si ale Masopust letos už nezahraje.

„V tříselné oblasti má velkou modřinu. Je to stoprocentně vyřazení do konce sezony. Budeme rádi, pokud se připojí do letní přípravy,“ přiblížil kouč. „Je to bohužel vážnější zranění, které navázalo na to, že nebyl stoprocentně v pořádku. Lukáš jde do všeho na sto procent, což se mu teď asi stalo osudným,“ ušklíbl se Trpišovský.

Pohárové finále loni v květnu bylo prvním velkým zápasem trenéra Michala Bílka na lavičce plzeňské Viktorie. Ta hrála doma proti Slavii od 54. minuty bez vyloučeného Milana Havla a nakonec neodolala. Zápas rozhodl Abdalah Sima.
Šlágr ligového jara je tady. Do Plzně přijede mistrovská Slavia

Slavia bude Masopusta postrádat i ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu Rotterdam. Vedení Pražanů tak ostře zkritizovalo kouče národního týmu Jaroslava Šilhavého za to, že nedoléčeného Masopusta postavil v přáteláku v Cardiffu do základu, přestože v utkání o nic nešlo.

Mimochodem, proti Walesu nedohrál ani plzeňský gólman Jindřich Staněk, kterého soupeř kopl do hlavy. Před měsícem přitom utrpěl otřesu mozku. „Je to nepříjemnost. Uvidíme, jak na tom bude,“ pokročil rameny asistent trenéra Viktorie Pavel Horváth.